To vsekakor drži v teh treh bizarnih primerih masovne histerije. Ljudje v preteklosti niso nič bolj, ali nič manj nasedali govoricam kot se to dogaja še danes, a posledice so lahko katastrofalne.
Leta 1963 so se v šoli v mestu Tanganyiki v Tanzaniji, začele hihitati neke šolarke. Smeh je bil tako nalezljiv, da se je le nekaj minut kasneje začela smejati vsa šola. Čeprav so učitelji poskušali umiriti otroke, pa jim to ni uspelo in so se odločili, da jih preprosto pošljejo domov. A je ta odločitev stvari še poslabšala. Smejoči se otroci, so med hojo domov 'okužili' še druge otroke in tudi odrasle. Bilo je tako hudo, da so nekateri zaradi smeha celo omedleli in so jih morali odpeljati v bolnišnico. V nekaterih primerih so nato starši celo tožili šolo, ki so jo krivili zaradi absurdne epidemije smeha.
Izginjajoči penisi
Med leti 1975 in 1977 so v Nigeriji linčali, ali drugače umorili, preko petdeset ljudi. Obtožili so jih namreč, da 'kradejo' penise. Ljudje so namreč panično pripovedovali zgodbice o skupini ljudi, ki naj bi povzročala izginotje moških genitalij. Moškim naj bi penis preprosto izginil, tu in tam pa naj bi se ponovno pojavil nazaj. Seveda nič od tega ni bilo res, a so vaške straže in množice razjarjenih ljudi, morale najti krivce, ter po nedolžnem umorile na desetine ljudi. Nekdo je preprosto zavpil, da je njegov penis izginil, nato pa je pokazal na krivca in množica ga je umorila. Še leta 2001 je množica razjarjenih vaščanov iz istega razloga ubila vsaj 17 ljudi.
Londonska pošast
Zgodba o londonski pošasti izhaja iz leta 1788. Takrat je namreč neki moški napadel gospodično Ann Porter, ji strgal obleko, z nožem zbodel v ritnico, pri tem pa tako preklinjal, da gospodična Porter na sodišču ni hotela ponoviti njegovih besed, za kar jo je sodišče tudi opravičilo. To pa ni bil zadnji napad pošasti iz Londona. V naslednjih dveh letih naj bi napadel preko 50 žensk. Vendar najverjetneje napadalec v resnici ni obstajal. Ali pa vsaj naslednjih napadov (po gospodični Porter) ni izvršil on. Na plan so namreč prišle govorice, da napada samo izjemno lepe ženske. In zato naj bi ženske v Londonu začele 'ponarejati' napade. Kljub temu je ženske v Londonu prevzela panika in policisti so večkrat aretirali moške samo zato, ker so kakšno dekle pogledali po strani. Zato so Londonski moški ustvarili 'No monster club'. Klub v katerem so moški nosili poseben simbol na plaščih, s katerim so ženskam povedali, da niso 'pošasti'. Istočasno pa je nastala (tudi zaradi nagrade) cel kup neuradnih skupin, ki so lovili nemarneža. Seveda so, kot se za takšne skupine 'spodobi', terorizirali nedolžne ljudi. Ann je nato dejala svojemu zaročencu, da je svojega napadalca ponovno videla v parku. Napadalec naj bi bil 23 letni nezaposleni Rhynwick Williams. Čeprav so bila poročila o napadih precej nasprotujoča, ena od žensk pa je priznala, da je v resnici ni nihče napadel, so Rhynwicka (ki je poleg tega imel alibi, za vse večje napade) obsodili na šest let ječe. Zanimivo je tudi dejstvo, da se je Ann Porter poročila s človekom, ki je pobral, za takratne razmere precejšnjo nagrado, 1.200 funtov. Če vsoto pretvorimo v današnjo valuto, sta zakonca pobrala okoli 220.000 evrov.
Preberite še o precej bizarnih in smrtonosnih eksorcističnih ritualih!
Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV