Janus sicer tekmuje tudi na tekmovanjih najboljših jedcev, a hkrati dodaja, da tekmovanje v riganju ni nič manj pomembno, saj gresta po njegovem prehranjevanje in riganje pač z roko v roki. Njegovo 18.1-sekundno riganje je po zaslugi medijev in interneta na ušesa hitro prišlo praktično celemu svetu. A čeprav predstavniki zgoraj omenjene federacije WBF trdijo, da je Janusov dosežek svetovni rekord, pa drugi temu oporekajo. Guinnessova knjiga rekordov namreč pravi, da je daleč najdlje skupaj rigal Michele Forgione iz Italije, ki je leta 2009 v mestu Reggiano rigal kar neverjetno 1 minuto, 13 sekund in 57 milisekund.
A George Shea iz mednarodne organizacije tekmovalnih jedcev (International Federation of Competitive Eating – IFOCE), ki je sicer sponzorirala prvo prvenstvo v riganju in tekmovalce zlagala tudi z gazirano pijačo pravi, da organizacija Guinness pač ni edina, ki beleži vse rekorde. George pove, da so ljudje pri Guinnessovi organizaciji sicer odlični pri svojem delu, a si občasno zares izmišljajo nenavadna pravila, ki jih je v praksi zelo težko upoštevati. Dober primer je pravilo na tekmovanju jedcev, ki od jedcev zahteva, da kar največ pojedo v treh minutah, pri tem pa ne smejo piti. ''Kdo se prehranjuje, brez da bi zraven pil'', se vpraša George. Svoje mnenje pa lahko izrazite tudi na naši Facebook strani!
WBF je povsem svoja organizacija, tako da po Georgovih besedah Janusov dosežek vsekakor šteje, ali bo njegovo riganje zares zabeleženo med rekordi pa je spet druga pesem. Kakršenkoli pa bo že končni rezultat pa eden izmed organizatorjev prvenstva Dave Keating verjame, da bo dogodke zagotovo pomagal odstraniti negativni prizvok, ki ga ima riganje, kar je kot omenjeno eden glavnih ciljev organizacije. Dave pač preprosto ne razume, zakaj nekdo po odličnem obroku ne bi smel veselo in navdušeno rigniti.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV