Moskisvet.com
Aldo Berti

Zanimivo

Bo padel nov rekord?

STA/Ma.K.
31. 05. 2017 12.43
0

Aldo Berti se je pred dnevi podal na 86 dni dolgo in 2100 kilometrov dolgo pot, ki jo bo skušal premagati bos, povsem brez obutve. Če bo 53-letnik razdaljo premagal v zadanem času, bo postavil nov rekord.

Nemec Aldo Berti se je pred dnevi podal na 86 dni dolgo in 2100 kilometrov dolgo pot, ki jo bo skušal premagati bos, povsem brez obutve. Če bo 53-letnik razdaljo premagal v zadanem času, bo postavil nov rekord. Tega ima zdaj v lasti Eamonn Keaveney, ki je leta 2016 prehodil 2021 kilometrov po Irskem, od koder prihaja.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Berti se je na pot podal iz severnega nemškega otoka Rügen, načrtuje pa, da bo 20. avgusta, torej po 86 dneh, končal pot v švicarskem Einsiedelnu, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Novinarjem je pred odhodom dejal, da se zaveda nevarnosti, predvsem vročega asfalta sredi vročega poletja.

Na pot je vzel superlepilo, s katerim si bo hitro zalepil poškodbe podplatov. Obližev namreč ne sme uporabljati, saj sicer njegov dosežek ne bo veljal. Ob vsem tem pa bo Berti zbiral še denar za otroške humanitarne organizacije.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Zakaj bi morali vsi (vsaj občasno) hoditi bosi?

Vas pestijo številne skrbi, ste pogosto pod stresom, utrujeni, jezni, žalostni? Vas od pogostega sedenja bolijo mišice, hrbet, vrat? Zakaj bi posegali po takšnih in drugačnih zdravilih za pomirjanje, sproščanje, lajšanje bolečin, odpravljanje glavobolov in zakaj bi plačevali drage tretmaje za sprostitev telesa in duha, če pa lahko psihično in fizično počutje izboljšate na povsem preprost, naraven način – tako da hodite bosi.

bosa hoja
bosa hoja FOTO: iStockphoto

Številne raziskave so namreč pokazale, da hoja brez čevljev po različnih podlagah (kamenčkih, travi, skalah) stimulira številne akupresurne točke podplatov, na stimulacijo katerih se potem odzivajo z njimi povezani deli telesa. Tako naj bi bosonoga hoja pravzaprav delovala na podoben princip kot refleksoterapija – naravna metoda lajšanja številnih težav, ki naj bi se razvila že v času Hipokrata, uporabljali pa so jo in jo še vedno predvsem v vzhodnjaški medicini – v Indiji, na Kitajskem, v Egiptu. Tako kot refleksoterapija naj bi tudi hoja brez čevljev spodbujala in vplivala na vitalne funkcije našega organizma. Krepila naj bi imunski sistem, pomagala pri premagovanju utrujenosti in lajšanju stresa, delovala naj bi celo protibolečinsko in protivnetno, izboljševala delovanje limfnega sistema in cirkulacijo krvi ter pospeševala presnovo in razstrupljanje organizma.

Zato se, če se psihično ali fizično ne počutite najbolje, preprosto sezujte in poskusite težave premagati s hojo brez čevljev. V nekaterih zahodnoevropskih državah menda celo odpirajo posebne parke, namenjene ljubiteljem bose hoje. V njih lahko ljudje bosi hodijo po različnih podlagah – tlakovanih poteh, večjih in manjših kamnih, različno visoki travi – in tako poskušajo na povsem naraven način izboljšati svoje psihofizično počutje. Če pa vas skrbijo odrgnine, ranice in druge poškodbe, ki jih lahko dobite, medtem ko hodite bosi, čevlje z debelim, trdim podplatom in peto vsaj zamenjajte za tanko poletno obuvalo, ki nima skorajda nič podplata in v katerem je občutek ter učinek podoben, kot če bi hodili bosi. Morda pa bo pomagalo.

bosa hoja
bosa hoja FOTO: iStockphoto
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Moskisvet.com, Vse pravice pridržane Verzija: 648