Moskisvet.com
Vesna Ponorac

Intervju

Vesna Ponorac: ''Nekateri ljudje ocenjujejo druge po videzu - to je lahko zelo površinsko''

A.P.
18. 10. 2022 05.00
0

Kljub mladosti ima igralka Vesna Ponorac za seboj že kar lepo igralsko kilometrino. Trenutno jo lahko spremljamo v seriji Gospod profesor v vlogi srednješolke Rebeke, sicer pa je dejavna na več frontah. Čeprav so njeni dijaški dnevi že mimo, se rada vrne v srednješolske klopi, ko je bila prepričana, da se ji nič ne more zgoditi, zato se je z vlogo rada vrnila nazaj v času. V isti sapi priznava, da danes, ko je že dodobra načela tretje desetletje svojega življenja, temu ni več tako. ''Zavedam se svoje odgovornosti, svojih obveznosti in motivira me želja po napredovanju, ne pa več, kako osvojiti profesorja,'' razlaga. Čeprav danes deluje zelo samozavestno, ji v otroštvu ni bilo vedno lahko. ''Seveda trpiš, ko se nekdo norčuje iz tebe, ampak moj nasvet za mlade v tem položaju je, da poskusijo zbadanja ne jemati osebno, ker problem zares ni v njih. Z leti vse pride na svoje mesto in razumeš, zakaj se nekdo grdo obnaša. Tudi slaba izkušnja ti lahko koristi – ojača te za prihodnje izzive, karma pa tudi vedno najde svojo pot.''

''Meni so lepi ljudje tisti, ki izžarevajo neko posebno energijo in skrbijo za svoje zdravje – opazim jih takoj, ko stopijo v prostor. Izžarevajo toplino, srčnost, stabilnost in imajo prečudovit nasmeh. Videti je, da se v svoji koži počutijo odlično, ker se imajo radi in skrbijo za svoje zdravje.''
''Meni so lepi ljudje tisti, ki izžarevajo neko posebno energijo in skrbijo za svoje zdravje – opazim jih takoj, ko stopijo v prostor. Izžarevajo toplino, srčnost, stabilnost in imajo prečudovit nasmeh. Videti je, da se v svoji koži počutijo odlično, ker se imajo radi in skrbijo za svoje zdravje.'' FOTO: Nika Koleznik

Koliko Vesne je v srednješolki Rebeki? Kaj imata ali pa sta imeli skupnega?

Zdaj bolj malo, šest let nazaj pa bi zagotovo našli več skupnih točk. Rebeka je najstnica in pred njo je še celo življenje. Motivira jo vse, kar je novo, nevarno in nedostopno. Tudi jaz sem bila na neki točki odraščanja podobna in najbolj zanimiv mi je bil občutek, da se mi nič ne more zgoditi. Tak občutek ima Rebeka in z veseljem sem se vrnila na to točko in uživala v vlogi, je pa res, da danes nimava več veliko skupnih točk. Čeprav sem stara 23 let, se včasih počutim kot 35. Zavedam se svoje odgovornosti, svojih obveznosti in motivira me želja po napredovanju na svoji karierni poti in postajanju boljša verzija sebe, ne pa več, kako osvojiti profesorja. (smeh) 

Ko smo ravno pri tem. Tudi sami ste bili, podobno kot v seriji Gospod Profesor, zaljubljeni v profesorja oz. asistenta. Se vam je kdaj tudi v resničnem življenju zgodilo, da ste napačno razumeli signale?

Zaljubljena nisem bila, je pa bil na faksu simpatičen asistent. Seveda se nikoli ni nič zgodilo, sem pa imela motivacijo za redno obiskovanje vaj. (smeh) 

Chicas: Pred 20 leti so se mladi posmehovali harmoniki. Danes si, če igraš harmoniko, car
Preberi še
Chicas: Pred 20 leti so se mladi posmehovali harmoniki. Danes si, če igraš harmoniko, car

Kaj pa je najbolj pomembna lekcija, ki vam jo je dala srednja šola?

Srednja šola je zelo pomemben del življenja. Mislim, da postaneš od prvega do četrtega letnika mentalno močnejši. Lekcij je bilo več – nekatere dobre, druge slabe, ampak recimo, da sem se iz vseh naučila, da je treba ostati zvest sebi, da se trdo delo vedno poplača in da je življenje kot odmev – kar daješ, to dobiš nazaj.

Kako ste se znašli v igralskih vodah in zakaj ste želeli nastopati oz. igrati?

Že v osnovni šoli sem sodelovala pri igralskem krožku in v tem sem uživala, občutek mi je bil prijeten, nikoli ni bilo treme. Resno je postalo pri sedemnajstih letih, ko sem se udeležila prve avdicije. Takrat sem dobila prvo vlogo in jo sprejela. Nastopati sem želela, ker v tem enostavno uživam – všeč mi je vzdušje in dinamika na setu, pozitivna naravnanost ekipe, kreativnost. 

''Zavedam se, da je igralčevo telo orodje, ki ga je treba uporabiti, ampak maksimum telesa, ki sem ga in bi ga pokazala pred kamero, je v kopalkah ali spodnjem perilu. ''
''Zavedam se, da je igralčevo telo orodje, ki ga je treba uporabiti, ampak maksimum telesa, ki sem ga in bi ga pokazala pred kamero, je v kopalkah ali spodnjem perilu. '' FOTO: osebni arhiv

Kaj vam pomeni oz. predstavlja lepota?

Meni so lepi ljudje tisti, ki izžarevajo neko posebno energijo in skrbijo za svoje zdravje – opazim jih takoj, ko stopijo v prostor. Izžarevajo toplino, srčnost, stabilnost in imajo prečudovit nasmeh. Videti je, da se v svoji koži počutijo odlično, ker se imajo radi in skrbijo za svoje zdravje. Redna telesna aktivnost, zdrava prehrana, redno spanje, naraven make-up in zemeljske barve. Po mojem mnenju prava lepota prihaja od znotraj, seveda pa so okusi različni in prav je tako. 

Kakšne vloge ne bi nikoli sprejeli in koliko golote pred kamero je za vas preveč?

Pred kamero ne bi bila popolnoma gola in vloge, ki bi od mene to zahtevala, ne bi sprejela. Tudi za Playboy se ne bi nikoli slikala. Zavedam se, da je igralčevo telo orodje, ki ga je treba uporabiti, ampak maksimum telesa, ki sem ga in bi ga pokazala pred kamero, je v kopalkah ali spodnjem perilu. 

Ksenija Filipič: Polena, ki mi zaradi videza in ker sem ženska občasno letijo pod noge, kar preskočim
Preberi še
Ksenija Filipič: Polena, ki mi zaradi videza in ker sem ženska občasno letijo pod noge, kar preskočim

Katera vloga vam je do zdaj predstavljala največji izziv oz. ste do nje gojili največ strahospoštovanja?

Druga sezona Gospoda profesorja, več pa do januarja ne smem deliti. (smeh) 

Kaj pa vam kot igralki oz. voditeljici predstavlja največji izziv?

Vedno želim biti zadovoljna z delom, ki ga opravim, zato dam 110 odstotkov sebe v vse, kar počnem. Na koncu snemalnega dne je moja največja želja kvalitetno posneti kader in da bodo ljudje ob ogledu uživali. Pri oddaji je podobno, s tem da imam še eno željo – sprostiti gosta v oddaji, da izgubi tremo pred kamero.

Na začetku, ste dejali, ni bilo treme. Kaj pa danes, ko od vas ljudje nekaj pričakujejo. Kako se spopadate s strahom, tremo? Zdite se izredno suvereni. Kamero sploh še opazite?

Iskreno, kamere sploh več ne opazim. Trema in strah se pojavita na začetku novega projekta, kar je normalno, ker na tak način delo vzameš resno in se potrudiš, da daš svoj maksimum. Ko se navadim na okolje, soigralce in ekipo, pa tudi trema in strah izgineta – zaupam si in vem, da bo vse, kot mora biti.

''Mislim, da me je v resnici spodbudilo to, da v času mojega odraščanja nihče ni zares verjel vame. Posledično tudi sama vase nisem. Ko sem si zadala cilje in jih začela dosegati, pa se je odnos do sebe spremenil.''
''Mislim, da me je v resnici spodbudilo to, da v času mojega odraščanja nihče ni zares verjel vame. Posledično tudi sama vase nisem. Ko sem si zadala cilje in jih začela dosegati, pa se je odnos do sebe spremenil.'' FOTO: osebni arhiv

Kot deklico so vas v osnovni šoli zasmehovali zaradi teže. Zaradi fanta, ki vam je bil všeč, a se je iz vas prav tako norčeval, ste se sploh začeli ukvarjati s športom. Bi se tudi danes zaradi nekoga drugega spremenili?

Mislim, da me je v resnici spodbudilo to, da v času mojega odraščanja nihče ni zares verjel vame. Posledično tudi sama vase nisem. Ko sem si zadala cilje in jih začela dosegati, pa se je odnos do sebe spremenil. Že v najstniških letih sem začela zaupati sebi in zato sem danes tudi za slabe izkušnje iz preteklosti v bistvu zelo hvaležna. 

Skejtpunkerji Alo!Stari: Vsaka alternativa, če prinese nekaj novega, slej ko prej postane 'mainstream'
Preberi še
Skejtpunkerji Alo!Stari: Vsaka alternativa, če prinese nekaj novega, slej ko prej postane 'mainstream'

Kako pa ste se v mladosti spopadali z zlobo vrstnikov? Kaj mladim svetujete v taki situaciji?

Niso bili vsi zlobni. Z večino smo se odlično ujeli in bili zelo dobri prijatelji, ampak v osnovni šoli se vedno najdejo kakšni, ki grenijo življenje. Tako pač je, to je del odraščanja, ne morem pa reči, da mi je bilo v tistem trenutku prijetno. Seveda trpiš, ko se nekdo norčuje iz tebe, ampak moj nasvet za mlade v tem položaju je, da poskusijo zbadanja ne jemati osebno, ker problem zares ni v njih. Z leti vse pride na svoje mesto in razumeš, zakaj se nekdo grdo obnaša. Tudi slaba izkušnja ti lahko koristi – ojača te za prihodnje izzive, karma pa tudi vedno najde svojo pot. 

Kako se sicer spominjate srednješolskih dni?

Srednja šola je bila super. Imela sem zares dobre sošolce in teh dni se bom spomnila za celo življenje. Takrat sem bila dejansko zelo brezskrbna in imela sem občutek, da se mi nič slabega ne more zgoditi. 

Svet danes slavi telo. Instagram je preplavljen s fotografijami na videz popolnih teles. Menite, da bi bili danes ravno tako uspešni, če ne bi imeli izklesanega telesa? Če vprašamo drugače. Kaj je pri vas kot igralki/voditeljici glavni adut? Kaj imate, česar drugi nimajo?

Nikakor ni samo videz ta, s katerim lahko kupiš pozornost – prej bi rekla, da jo zelo hitro izgubiš, če je to zares vse, kar nudiš, ravno zato, ker je lepih punc nešteto. Vsak človek je neponovljivo bitje. Če imaš energijo, intelekt in vsebino, ki je drugim zanimiva, si lahko zelo vpliven – sploh v današnjih časih. Videz in izklesano telo sta samo bonus. Moj glavni adut je moja energija, toplina, prilagodljivost in sposobnost govoriti z vsakim človekom o katerih koli temah. Zaradi videza imam včasih celo težave, ker me ljudje ocenijo zelo površinsko, preden sploh kadarkoli spregovorijo z mano. Včasih sem se zelo trudila dokazovati nasprotno, danes pa ne čutim več potrebe po tem. 

Vesna Ponorac v seriji Gospod profesor igra srednješolko Rebeko. ''Zdaj bolj malo, šest let nazaj pa bi zagotovo našli več skupnih točk. Rebeka je najstnica in pred njo je še celo življenje. Motivira jo vse, kar je novo, nevarno in nedostopno. Tudi jaz sem bila na neki točki odraščanja podobna in najbolj zanimiv mi je bil občutek, da se mi nič ne more zgoditi.''
Vesna Ponorac v seriji Gospod profesor igra srednješolko Rebeko. ''Zdaj bolj malo, šest let nazaj pa bi zagotovo našli več skupnih točk. Rebeka je najstnica in pred njo je še celo življenje. Motivira jo vse, kar je novo, nevarno in nedostopno. Tudi jaz sem bila na neki točki odraščanja podobna in najbolj zanimiv mi je bil občutek, da se mi nič ne more zgoditi.'' FOTO: Urša Premik
Laura Petrinec: ''Nisem mogla verjeti, da lahko za nekaj, kar tako rada počnem, dobim plačano''
Preberi še
Laura Petrinec: ''Nisem mogla verjeti, da lahko za nekaj, kar tako rada počnem, dobim plačano''

Snemate, nastopate, študirate. Imate sploh kaj časa zase? Kako se najraje sprostite?

Zadnji dve leti sta bili zame zelo naporni. Vstajala sem ob petih, šla v službo, potem takoj na faks, potem pa sem bila še sama svoj manager za vse projekte, za vikende so bila snemanja. Ob tem sem poskušala vsako delo opravljati maksimalno dobro, imeti lepe ocene na faksu, trenirati in se družiti s prijatelji. Na kratek rok gre, na dolgi rok pa definitivno ne. Po dveh letih takšnega tempa sem enostavno prišla do točke, ko nisem bila več srečna. Izgubila sem svojo iskrico in vedela, da je treba nekaj spremeniti. Delala sem v službi, ki zares ni bila za mene. Računovodstvo je bilo nekaj, kamor sem šla po izkušnje, ob študiju, ampak če si človek, ki rabi dinamiko, mreženje, akcijo in kreativo, te zares ubije v dušo. Odločila sem se, da delo tam zaključim in se maksimalno posvetim temu, kar me veseli. Televizija, radio, marketing, PR, psihologija v ekonomiji, coaching, delo z ljudmi in za ljudi so področja, ki so za moj tip osebnosti ENFJ (protagist, op.p.) in v katerih se počutim noro dobro. Svojo kariero želim razvijati v tej smeri.

Se v prihodnosti torej ne vidite v računovodstvu in reviziji?

Nikakor ne. Pred meseci sem naredila 'personality' test, ki mi je najbolj pomagal najti 'clarity' in ga tudi toplo priporočam vsem mladim. Gre za Mayers-Briggs test, ki zares pokaže, katera delovna mesta so primerna za tvoj tip osebnosti. Dostopen je na internetu in opravi se ga v desetih minutah – zadene v nulo! Ker sem ENFJ tip, so za mene primerna delovna mesta, kjer je veliko komunikacije z ljudmi, učenja drugih ljudi, veliko kreative, dinamike in vedno novih izzivov. 

''Odraščam in javnost lahko to spremlja.''
''Odraščam in javnost lahko to spremlja.'' FOTO: osebni arhiv

Katera je najbolj znana telefonska številka v vašem imeniku?

Kar nekaj jih je, ampak o tem ne bom govorila. (smeh)

Kako gledate na obtožbe in pretrese v filmski industriji v povezavi s spolnim nadlegovanjem, ki zadnja leta pronicajo na površje? Kako to vpliva na vas in ali ste imeli tudi sami v preteklosti kakšno negativno izkušnjo?

To se ne sme dogajati, zato podpiram, da se o tem govori. Žrtve imajo vso pravico povedati, kaj se jim je zgodilo. Na ta način opogumijo tudi druge, ki se jim dogajajo podobne stvari. Sama priznam, da podobne negativne izkušnje nikoli nisem imela.

Tim Marovt, fant, ki je postal hrom, a shodil: Odnehamo lahko v vsakem trenutku, če pa hočemo zmagati, se ne smemo nikoli predati
Preberi še
Tim Marovt, fant, ki je postal hrom, a shodil: Odnehamo lahko v vsakem trenutku, če pa hočemo zmagati, se ne smemo nikoli predati

Če bi bila meja nebo, s kom bi si želeli pred kamero najraje nastopati oz. si deliti oder?

Z Willom Smithom. On mi je tako zabaven in prijeten. Vem, da bi se zabavala.

Kaj si želite, da bi vedeli na začetku svoje karierne poti, pa niste?

Začela sem pri sedemnajstih letih in takrat sem se predstavila javnosti takšna, kot sem. Tudi danes se, čeprav imam drugačen pogled na svet kot prej. Odraščam in javnost lahko to spremlja. Spremenila bi morda to, da nekaterih stvari ne bi jemala osebno in si tako prihranila nepotreben stres.

Nika Gorič: ''Marsikdo se ne zaveda, da je kultura vse, kar kot narod imamo''
Preberi še
Nika Gorič: ''Marsikdo se ne zaveda, da je kultura vse, kar kot narod imamo''
Nakupuj preko spleta

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Moskisvet.com, Vse pravice pridržane Verzija: 376