Moskisvet.com
Anej Doplihar

Intervju

Parakolesar Anej Doplihar: 'Življenje si lahko zakompliciraš ali pa sprejmeš tako, kot je, in v njem uživaš'

A.P.
07. 09. 2021 05.00
0

Anej Doplihar je bil nekoč obetaven motokrosist, a usoda je imela z njim drugačne načrte. Nesreča v cvetu mladosti je fantu iz Vipavske doline življenje obrnila na glavo in ga zaradi poškodbe hrbtenjače prikovala na invalidski voziček. Njegove sanje so se čez noč spremenile v prah, a Primorec je kljub temu ostal nasmejan. Vedno razmišlja pozitivno in tudi najbolj negativno reč obrne tako, da dobi iz nje vsaj eno pozitivno stvar. Tako je tudi domala čez noč začel sanjati druge sanje in našel nove izzive. In zdaj namesto ročic na krmilu z rokama pritiska pedale. Je namreč parakolesar, ki je Slovenijo kot edini v tej disciplini zastopal na paralimpijskih igrah v Tokiu. V ročnem kolesarstvu nastopa v kategoriji H3, saj ne more uporabljati trebušnih mišic – obstajajo štiri kategorije glede na stopnjo poškodbe, od H1 do H5 – in dokazal je, da sodi v sam svetovni vrh. A ko smo ga vprašali, na kaj je najbolj ponosen, je dejal. ''Na to, da sem ostal isti, kot sem bil pred poškodbo. Tega ni bilo tako težko doseči, ampak ko ti to omeni toliko ljudi, veš, da je to nekaj posebnega.'' Anej pravi, da to, da je na vozičku, ni nič posebnega in da je prepričan, da ima lahko nekdo, ki hodi in ki je navzven videti zdrav, večje zdravstvene probleme kot on.

Moškisvet.com e-novice

Si že prijavljen na vse naše e-novice?

Slovenijo zastopate v trenutno verjetno najpopularnejšem športu v Sloveniji – kolesarstvu. Kako vas motivirajo uspehi Rogliča, Pogačarja in Mohoriča?

Res je, kolesarstvo je v Sloveniji vedno bolj priljubljen šport, sploh po lanski prevladi na Dirki po Franciji, ko sta se v zadnji etapi za skupno zmago udarila Pogačar in Roglič. Letos sem na paralimpijskih igrah v Tokiu dirkal na istem dirkališču kot slovenska kolesarska reprezentanca, zato sem tekme še toliko pozorneje spremljal in navijal za naše. Občutek ob dejstvu, da je pred slabim mesecem na istem dirkališču zmagal slovenski predstavnik, je neverjeten.

Anej Doplihar je tekmoval na prizorišču, na katerem sta si pot do medalje utrla tudi Primož Roglič in Tadej Pogača.
Anej Doplihar je tekmoval na prizorišču, na katerem sta si pot do medalje utrla tudi Primož Roglič in Tadej Pogača. FOTO: osebni arhiv
Taiji Tokuhisa: ''Upam, da se kot družba pričnemo zavedati grozljivih učinkov razdiralnosti in sovraštva ter pričnemo raje dajati pozornost gradnji lepše prihodnosti in spoštovanju''
Preberi še
Taiji Tokuhisa: ''Upam, da se kot družba pričnemo zavedati grozljivih učinkov razdiralnosti in sovraštva ter pričnemo raje dajati pozornost gradnji lepše prihodnosti in spoštovanju''

Pred ročnim kolesarstvom ste se ukvarjali z motokrosom, a oktobra 2017 ste po hudi nesreči zaradi poškodbe hrbtenjače pristali na invalidskem vozičku. Kako (hitro) ste se sprijaznili z dejstvom, da ne boste več mogli hoditi, da se je vaše življenje čez noč obrnilo na glavo, da so se vaše sanje čez noč sesule v prah in da bo treba poiskati nove izzive?

Res je, nesreča se je pripetila, ko sem jo najmanj pričakoval – ko sem verjel vase, ko sem vedel, da vozim dobro in da sem v najboljši formi. Malo nespretnosti in že sem bil na tleh. Padec ni bil grozen, imel sem smolo, da je motor padel točno na mojo hrbtenico in mi zdrobil vretenca. Ko sem obležal na progi, se nisem mogel premakniti, motorji pa so skakali čez mene, ker sem padel za skokom. Spomnim se samo, da je zelo bolelo in da nisem mogel dihati. Imel sem prebita pljuča in serijski zlom reber, kar je bil največji problem. 

Na kaj ste najprej pomislili, ko ste padli in niste čutili nog?

Ko sem ugotovil, da ne čutim nog, sem takoj pomislil na invalidski voziček, da bo to moj novi prijatelj – vsaj na začetku rehabilitacije. Star sem bil 24 let, vedel sem, kaj pomeni, ko po padcu ne čutiš več nog.

Kakšne pa so bile psihološke posledice nesreče? Ste spremenili življenjsko filozofijo, morda začeli bolj ceniti določene stvari? Ljudje namreč vse preveč stvari jemljemo za samoumevne, vključno z zdravjem. Kaj ste nekoč morda jemali za preveč samoumevno, po nesreči pa ne več?

Hvala bogu nekih psiholoških težav nikoli nisem imel. Ko sem bil hospitaliziran v UKC Maribor, sem imel veliko časa za razmislek. Predvsem sem razmišljal o tem, da je zdravje v življenju zares pomembno in ga po tej nesreči zato še toliko bolj cenim. Ko me vprašajo, kaj si najbolj želim v prihodnje, vedno poudarim predvsem to, da bi bil zdrav. Ostalo se že nekako uredi.

Anej se je s trenerjem Luko Kovicem veselil velikega uspeha v Tokiu.
Anej se je s trenerjem Luko Kovicem veselil velikega uspeha v Tokiu. FOTO: osebni arhiv
Astrologinja Mihaela Malečkar: ''Dano nam bo več kot v preteklih letih''
Preberi še
Astrologinja Mihaela Malečkar: ''Dano nam bo več kot v preteklih letih''

Sprejeti ste morali novo realnost. Kako so na vse skupaj odreagirali vaši bližnji, prijatelji? Kdo vam je bil v težkih časih najbolj v oporo in brez koga danes ne bi bili tu, kjer ste?

Življenje se je res malo spremenilo po nesreči, nekatere stvari sem bil pač primoran prilagoditi. Nikoli nisem bil sam, vedno je bila ob meni družina, prijatelji, znanci – in to zelo cenim! Vedno sem imel in še vedno imam pomoč, ko kaj potrebujem. Za to sem izjemno hvaležen. Ko je bilo meni težko, so me družina in prijatelji spodbujali, ko je bilo težko njim, sem jaz njim dajal pozitivno energijo, čeprav sem samo ležal na bolnišnični postelji. Sem vedno nasmejan, razmišljam pozitivno, tudi najbolj negativno stvar obrnem tako, da dobim vsaj eno pozitivno stvar iz nje.

V največjo oporo mi je zagotovo bila družina. Spomnim se, da je bil naš avtodom parkiran kar pod mojim oknom sobe, kjer sem ležal. Izmenjevali so se, stalno so bili ob meni, skupaj smo šli čez to. Nikoli ne bom pozabil, ko je takoj po tem, ko sem se prebudil po operaciji, prišel do mene takratni trener motokrosa, Hrvat, Nenad Šipek. Vem, da je bila tisti dan dirka na Hrvaškem, na kateri bi moral nastopiti tudi jaz. Vprašal sem ga, zakaj je prišel, zakaj ni na dirki in rekel je, da ni mogel, da me ne bi videl in da vso noč ni spal. Takih trenutkov ne pozabiš nikoli. Ni jih malo, lahko bi jih naštel vsaj za eno stran. Danes sem hvaležen vsakemu, ki mi je namenil vsaj eno lepo besedo takrat. Vsak mi je dal malo energije, da sem šel lažje čez vse to in da sem danes to, kar sem.

Ste že pred nesrečo radi kolesarili?

Seveda. Sploh leta 2017, ko sem bil na zimskih pripravah v Italiji veliko na kolesu in sem kolesaril s takratnim sotekmovalcem v ekipi Petrom Irtom. Vedno je bila moja želja preizkusiti cestno kolo, a to mi nikoli ni uspelo.

Usoda je hotela, da se je iz obetavnega motokrosista prelevil v ročnega kolesarja.
Usoda je hotela, da se je iz obetavnega motokrosista prelevil v ročnega kolesarja. FOTO: osebni arhiv
Voditeljica Kmetije Natalija Bratkovič: ''Če je ne gledaš, boš naslednji dan izvisel pri debati ob kavi ali kosilu.''
Preberi še
Voditeljica Kmetije Natalija Bratkovič: ''Če je ne gledaš, boš naslednji dan izvisel pri debati ob kavi ali kosilu.''

Nam lahko na kratko opišete, kako so videti vaši treningi? Ležeča kolesa so namreč nekaj povsem drugega kot klasična kolesa. Namesto nog delajo roke, ramena ... Je kadenca podobna? Čeprav uporabljate roke, je verjetno logika precej podoba tisti z nogami. Ali se motim?

Ja, tehnika kolesarjenja je precej podobna, tudi trener je isti kot za navadne kolesarje, s to razliko, da mora treninge bolj prilagajati. Torej, ja, na kolesu ležim, čez trebuh imam dva trakova, ki me fiksno držita. Ker mi noge ne delajo, so privezane na prvi del kolesa, pedala imam postavljena v isti liniji in ne kot navadno kolo, ki jih ima zamaknjena za pol obrata. Vrtim soročno. Lahko rečem, da je ročno kolesarstvo precej težje kot klasično. Sam sem v kolesu praktično nepremičen, v klancu so napori še toliko večji. Navadni kolesar lahko položaj na kolesu nekoliko spreminja, potiska s težo telesa. Vse, kar lahko naredim, je to, da spremenim položaj v vratu. Ampak položaja se privadiš, s časom postane ''udoben''.

Treninge izvajam največ v domačem okolju. To pomeni, da se na dvorišču presedem v kolo, zapeljem na cesto in trening se začne. Trener Luka Kovic mi predpiše, kaj moram na treningu izvajati, kakšno traso naj izberem za določen trening – ali ravninsko ali hribovito – in ga opravim. Po vožnji podatke naložim na aplikacijo, preko katere sva povezana. On jih skrbno pregleda, analizira in po potrebi komentira.

Pa trenirate večinoma sami ali imate ob sebi kakšnega sotrpina?

Večino treningov opravljam sam. Sedaj sem že toliko hiter, da se po ravnini peljem tako hitro, da mora kolesar na cestnem kolesu zelo dobro pritiskati, da mi sledi, tako da se velikokrat pridružim prijateljem na skupni vožnji.

V Tokiu je Anej dobil potrditev, da je del parakolesarske smetane.
V Tokiu je Anej dobil potrditev, da je del parakolesarske smetane. FOTO: osebni arhiv

Po poškodbi ste morali motokros črtati s seznama hobijev, a verjetno ta ostaja prisoten v vašem življenju, kljub temu, da imate z njim tragično izkušnjo. Kako? Vam manjka?

Takoj po končani rehabilitaciji sem seveda začel razmišljati, kaj in kako naprej, kaj bom delal. Veliko sem gledal, kakšne so možnosti, da bi še naprej vozil motokros. Bil sem tudi že v pogovoru s prijateljem iz Italije, ki ima prilagojen motokros motor za paraplegike, da bi vse skupaj poskusil, ampak me je potem minilo. Kmalu sem ugotovil, da je dovolj to, da sem na tekmi, da spremljam dirko, da vidim prijatelje in se družim z njimi. Veseli so, ko me vidijo na tekmi.

Kako težko je biti invalid v Sloveniji? Kaj najbolj pogrešate? Je dobro poskrbljeno za vas?

Menim, da nam ni slabo, zagotovo je kje slabše. Življenje si lahko zapleteš ali pa sprejmeš takega, kot je, in v njem uživaš.

Gorska tekačica Ana Čufer: ''Predsodki in komentarji, da se v gorah ne teče in da tekaški copati tja ne spadajo, me žalostijo''
Preberi še
Gorska tekačica Ana Čufer: ''Predsodki in komentarji, da se v gorah ne teče in da tekaški copati tja ne spadajo, me žalostijo''

Zdravniki so vam po nesreči kmalu povedali, da je zelo malo možnosti, da boste še kdaj stopili na noge. Sami še ohranjate upanje na to?

Zdravniki so po poškodbi dejali, da je treba počakati tri mesece, da oteklina splahni in da bomo potem videli, kako resna je poškodba. Stanje se od prvega dne ni bistveno spremenilo. Mogoče sem se samo bolj privadil upravljati telo, zato je sedaj vse veliko lažje, kot je bilo. S tem, ali bom še kdaj hodil ali ne, se sploh ne obremenjujem. To, da sem na vozičku, ni nič kaj takega, prepričan sem, da ima nekdo, ki hodi in ki je navzven videti zdrav, večje zdravstvene probleme kot jaz.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
Mateja Zver: "Moje sanje so, da z reprezentanco zaigramo na enem od velikih tekmovanj"
Preberi še
Mateja Zver: "Moje sanje so, da z reprezentanco zaigramo na enem od velikih tekmovanj"

Nam lahko na kratko razložite, kako potekajo kolesarske dirke v ročnem kolesarstvu? Če se ne motim, so sestavljene iz vožnje na čas in cestne dirke? Gre tudi za seštevek ali za dve ločeni disciplini, kot smo sicer vajeni?

Res je. Vedno je tako, da sta kronometer in cestna dirka v sklopu ene tekme, a se rezultati ne seštevajo. Po vsaki vožnji je podelitev, kar pomeni, da si lahko prvak v cestni dirki ali kronometru. Pri kronometru je enako pravilo kot pri navadnih kolesarjih, štartamo z minutno razliko, posamično, v zavetrju prav tako ne smeš voziti. Pri cestni dirki ravno tako veljajo ista pravila, s to razliko, da je pri nas 95 odstotkov dirk krožnih, da torej odpelješ več krogov na eni dirki. Če si toliko dober, da voziš v skupini, privarčuješ veliko moči, zavetrje se tudi pri nas precej pozna. In tudi pri nas je pomembna taktika, ciljni šprint in vse to.

Kaj vam pomeni nastop na paraolimpijskih igrah?

Biti del ekipe na paraolimpijskih igrah je neka posebna čast in nagrada za trdo delo. To mesto ima še toliko večjo vrednost, ko veš, da bo barve slovenskih parakolesarjev zastopal samo en kolesar. Je največje tekmovanje in to velikost začutiš na tekmi. Nekaj posebnega je to doživeti.

Tjaša Fifer, kraljica ekstremnega endura
Preberi še
Tjaša Fifer, kraljica ekstremnega endura

Kako ste zadovoljni s svojo predstavo na kronometru in v cestni vožnji? In kje še vidite možnost za napredek?

Vedno imam boljšo uvrstitev na cestni dirki kot v kronometru. Za kronometer mi manjka še kakšno leto treningov, da pridobim na moči in vse, kar je potrebno. Z rezultatom na cestni dirki sem zelo zadovoljen. Vedel sem, da spadam med prvo deseterico in to sem tudi dokazal z 9. mestom. Tega rezultata sem se zelo razveselil in trenutno je to najboljša slovenska uvrstitev parakolesarjev.

Menite, da boste lahko nekoč krojili sam svetovni vrh v ročnem kolesarstvu?

V kolikor mi bo zdravje dobro služilo, vem, da mi bo uspelo priti do samega vrha. Sem mlad, to je velika prednost. Vsa ostala konkurenca kolesari že vsaj pet let, nekateri tudi 30 in več, jaz pa sem začel resno trenirati šele aprila 2019. Komaj čakam, da vidim, kakšne rezultate bom dosegal v prihodnje.

Takole je Anej poziral s svojo prvo lovoriko še kot motokrosist maja leta 2017.
Takole je Anej poziral s svojo prvo lovoriko še kot motokrosist maja leta 2017. FOTO: osebni arhiv

Kdaj pa ste se odločili za motokros in kaj je tisto, kar je vas je pri njem tako privlačilo?

Za motokros me je navdušil prijatelj. Nekajkrat sem šel z njim na trening kot spremljevalec, nato pa je bila želja po motokros motorju vedno večja. Seveda so bili doma sprva proti temu, da bomo imeli motor pri hiši, ampak ker je bila moja želja tako velika in ker sem bil trmast in pri tem vztrajal, sem motor dobil. Še pred tem sem bil veliko na Tomosovih in podobnih motorjih, nato pa sem dobil pravi motokros motor – Hondo 125.

Z ročnim kolesarstvom verjetno ne morete plačevati računov. Kaj sicer počnete v življenju, ko ne trenirate in hodite na kolesarske dirke?

Trenutno lahko rečem, da profesionalno kolesarim. Sliši se zanimivo, ampak tudi to se bo čez mesec ali dva spremenilo, ko bom začel delati. Trenutno sem še na bolniški, ki pa se bo kmalu zaključila.

Kakšni so stroški ročnega kolesarstva? Pred OI ste dobili nov kalup oz. okvir. Verjetno govorimo o več tisoč evrih ...

Ja. Invalidi uporabljamo posebne pripomočke, ki so precej dragi. Enako velja tudi za moje dirkalno kolo, ki je vredno dobrih 14.000 evrov. Pred samim nastopom na paraolimpijskih igrah sem kupil tudi nov okvir, ki je bil narejen posebej za Tokio. Pri nakupu kolesa so mi pomagali donatorji, ki sem jim zelo hvaležen za pomoč. Postajam vedno bolj zanimiv za sponzorje in upam, da tako tudi ostane in da bo dirkanje lažje.

Ula Šemole: ''V Sloveniji delaš zastonj in si obsojan, v tujini pa ti 'postavijo spomenik', pa še dobro te plačajo za to''
Preberi še
Ula Šemole: ''V Sloveniji delaš zastonj in si obsojan, v tujini pa ti 'postavijo spomenik', pa še dobro te plačajo za to''

Kako drago pa je v Sloveniji biti invalid?

Točno ne vem. Če pogledamo na hitro. Če si zaposlen, invalidski voziček dobiš vsake tri leta, če nisi, pa na vsakih pet let – krije ga zdravstvo. Predelavo avtomobila – sam potrebujem ročico za zavoro in gas – krije država v višini 85 odstotkov, ostalo kriješ sam. Nekega posebnega stroška osebno nimam, kar potrebujem za samooskrbo, dobim.

Ste imeli med treningi kdaj kakšen incident, nesrečo? Tudi z lezi kolesom gre lahko marsikaj narobe. Ste kdaj utrpeli kakšno poškodbo?

Ko sem šel na prvo dirko v Avstrijo, sem imel malo smole. V enega izmed ovinkov sem v žaru borbe pripeljal prehitro, se prevrnil in z nogo zadel v robnik ceste. Po končani dirki sem vedel, da nekaj ni v redu. Čeprav ne čutim nog, je bil občutek drugačen. Obisk v bolnišnici je pokazal, da sem imel zlomljen gleženj in dobil sem mavec. Ostalih težav za zdaj nisem imel. Sem previden, kar se le da.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Koliko dirk je v naši okolici? Ali je treba ''ponje'' v tujino?

Pri nas je zelo malo dirk. V treh letih, odkar sem prvič sedel v kolo, sem v Sloveniji odpeljal samo eno tekmo. Državnega prvenstva zaradi covida-19 še nisem vozil, je pa to samo ena tekma. Upam, da se v prihodnje to kaj izboljša.

Na kaj ste v življenju najbolj ponosni?

Ponosen? Na to, da sem ostal tak, kot sem bil pred poškodbo. To ni bilo tako težko doseči, ampak ko te to vpraša toliko ljudi, veš, da je to nekaj posebnega. Veliko ljudi pravi, da sem jim v navdih in to mi je lepo slišati. Vem, da sem na pravi poti.

Saša Lešnjek: ''Hudo mi je, ko slišim mlade, ki pravijo, da je slovenščina grd jezik''
Preberi še
Saša Lešnjek: ''Hudo mi je, ko slišim mlade, ki pravijo, da je slovenščina grd jezik''

Kaj bi dejali nekomu, ki ga je življenje čez noč prikovalo na invalidski voziček? Kaj bi si želeli, da bi sami slišali takrat, ko je imela usoda z vami drugačne načrte kot sami, pa niste?

Jaz sem imel takrat vse, kar sem potreboval, nič mi ni manjkalo. Tistemu, ki se taka nesreča pripreti, pa bi poskušal pojasniti, da ni to konec sveta in da je življenje treba ravno tako uživati.

Kaj je najpogostejša težava, s katero se srečujete kot invalid?

Mogoče je največja težava to, da ne čutim, kdaj moram na vodo. To moram delati po občutku, razmišljati, koliko sem spil, kdaj moram spet na potrebo. Če bi to nekako uredil, bi bil brez problemov.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Se ljudje znajo obnašati do vas? Marsikdo invalida namreč vidi drugače, polni smo predsodkov. Vas ljudje jemljejo kot sebi enake? Si to sploh želite?

Ko sem v družbi prijateljev, imam občutek, da gledajo name tako kot prej – ta odnos se ni spremenil. Spremenilo se je to, da ko potrebujem pomoč, jo vedno dobim. Ko ne morem po stopnicah, me prenesejo, na primer. Ali kaj podobnega. Nočem, da name gledajo kot na invalida, da se jim smilim … Sem zdrav, sem tak kot prej, le malo nižje sedim in ne morem hoditi.

Janja Garnbret je nedavno dejala, da ji je po OI motivacija povsem padla in da te nihče ne pripravi na to, kaj se bo zgodilo po tem. Kako se sami motivirate in kako gledate na neuspehe?

Ko sem se na svetovnem prvenstvu na Portugalskem letos junija na cestni dirki prevrnil v enem izmed ovinkov, sem vedel, da se mi je izmaknila velika priložnost za dober rezultat. To me je toliko motiviralo, da sem komaj čakal, da pride naslednja tekma na tako visokem nivoju, da pokažem, kam spadam. No, to mi je uspelo ravno v Tokiu, ko sem prišel do 9. mesta, kar mi je dalo dodatno motivacijo, saj sem videl, da sem blizu vrha. Vsak nov uspeh mi da veliko motivacije za nadaljnje treninge. Pridejo tudi neuspehi. Takrat se skušam iz tega kaj naučiti in si rečem, da je tako pač moralo biti. Vse se zgodi z razlogom.

Kaj pa je vaš življenjski moto?

Moje gorivo v življenju je to, da vidim, kaj mi bo življenje še ponudilo. Zanima me, kje bom čez pet, 10 let, kaj bom počel, kako se bo vse skupaj odvijalo. Vsake toliko se ponudi kakšna nova izkušnja in mi popestri življenje. Rad imam nove izzive, da je vedno nekaj novega. To me osrečuje in dela moje življenje bolj zanimivo.

Športnik paraplegik Robi Bojanec: ''Naša edina želja je, da nas obravnavate kot sebi enake''
Preberi še
Športnik paraplegik Robi Bojanec: ''Naša edina želja je, da nas obravnavate kot sebi enake''
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

SORODNI ČLANKI

Astrologinja Mihaela Malečkar: ''Dano nam bo več kot v preteklih letih'' Astrologinja Mihaela Malečkar: ''Dano nam bo več kot v preteklih letih'' Taiji Tokuhisa: ''Upam, da se kot družba pričnemo zavedati grozljivih učinkov razdiralnosti in sovraštva ter pričnemo raje dajati pozornost gradnji lepše prihodnosti in spoštovanju'' Taiji Tokuhisa: ''Upam, da se kot družba pričnemo zavedati grozljivih učinkov razdiralnosti in sovraštva ter pričnemo raje dajati pozornost gradnji lepše prihodnosti in spoštovanju'' Voditeljica Kmetije Natalija Bratkovič: ''Če je ne gledaš, boš naslednji dan izvisel pri debati ob kavi ali kosilu.'' Voditeljica Kmetije Natalija Bratkovič: ''Če je ne gledaš, boš naslednji dan izvisel pri debati ob kavi ali kosilu.'' Gorska tekačica Ana Čufer: ''Predsodki in komentarji, da se v gorah ne teče in da tekaški copati tja ne spadajo, me žalostijo'' Gorska tekačica Ana Čufer: ''Predsodki in komentarji, da se v gorah ne teče in da tekaški copati tja ne spadajo, me žalostijo'' Mateja Zver: "Moje sanje so, da z reprezentanco zaigramo na enem od velikih tekmovanj" Mateja Zver: "Moje sanje so, da z reprezentanco zaigramo na enem od velikih tekmovanj" Tjaša Fifer, kraljica ekstremnega endura Tjaša Fifer, kraljica ekstremnega endura Ula Šemole: ''V Sloveniji delaš zastonj in si obsojan, v tujini pa ti 'postavijo spomenik', pa še dobro te plačajo za to'' Ula Šemole: ''V Sloveniji delaš zastonj in si obsojan, v tujini pa ti 'postavijo spomenik', pa še dobro te plačajo za to'' Sanjska Tjaša Kramarič: ''Bolje je biti sam proti vsem, kot da se spremeniš'' Sanjska Tjaša Kramarič: ''Bolje je biti sam proti vsem, kot da se spremeniš'' Saša Lešnjek: ''Hudo mi je, ko slišim mlade, ki pravijo, da je slovenščina grd jezik'' Saša Lešnjek: ''Hudo mi je, ko slišim mlade, ki pravijo, da je slovenščina grd jezik'' Nuša Rojs: ''Soditi nekaj na podlagi tujega mnenja je meni mimo'' Nuša Rojs: ''Soditi nekaj na podlagi tujega mnenja je meni mimo'' El Makedoner: ''Hip hop je postal precej irelevanten, jaz pa sem rad relevanten'' El Makedoner: ''Hip hop je postal precej irelevanten, jaz pa sem rad relevanten'' Anja Pavlin: ''Toliko ljudi spoznaš v življenju, vendar so le nekateri tisti, ob katerih se počutiš, da si našel, kar si iskal, ko nisi vedel, da iščeš'' Anja Pavlin: ''Toliko ljudi spoznaš v življenju, vendar so le nekateri tisti, ob katerih se počutiš, da si našel, kar si iskal, ko nisi vedel, da iščeš'' ''Slovenska'' plavalka Tilka Paljk: '' V Zambiji je depresija bolezen zgolj belcev'' ''Slovenska'' plavalka Tilka Paljk: '' V Zambiji je depresija bolezen zgolj belcev'' Kristina Mandarina: ''V resnici nisem materialistka'' Kristina Mandarina: ''V resnici nisem materialistka'' Alja Krušič, nekdanja zmagovalka šova Slovenija ima talent: ''Iz leta v leto je težje zabavati medije, saj se vedno najde takšna oseba, kot sem bila jaz pred osmimi leti'' Alja Krušič, nekdanja zmagovalka šova Slovenija ima talent: ''Iz leta v leto je težje zabavati medije, saj se vedno najde takšna oseba, kot sem bila jaz pred osmimi leti'' Sandra Negro (Doll House) o erotičnih masažah: ''Tudi ženske imamo rade ročna dela'' Sandra Negro (Doll House) o erotičnih masažah: ''Tudi ženske imamo rade ročna dela'' Lepotička z OnlyFans, Jinny Ribič: ''Morda koga moti moj videz, ne znam pa si predstavljati, da bi koga motilo lepo vzgojeno dekle'' Lepotička z OnlyFans, Jinny Ribič: ''Morda koga moti moj videz, ne znam pa si predstavljati, da bi koga motilo lepo vzgojeno dekle'' Taja Božič: ''Zdrava ljubezen do sebe je temelj vseh drugih'' Taja Božič: ''Zdrava ljubezen do sebe je temelj vseh drugih'' Eva Pavli: To, da se od umetnosti ne da živeti, je predvsem stereotip. Umetniki so danes podjetniki'' Eva Pavli: To, da se od umetnosti ne da živeti, je predvsem stereotip. Umetniki so danes podjetniki'' Ana Elez Ćiković: ''Ena majhna stvar ne bo popravila ali naredila veliko, če stopimo skupaj, pa lahko ustvarimo ogromno'' Ana Elez Ćiković: ''Ena majhna stvar ne bo popravila ali naredila veliko, če stopimo skupaj, pa lahko ustvarimo ogromno'' Vesna Kovač: ''Prej ali slej se moraš vreči na raženj in biti pripravljen tudi na kritike.'' Vesna Kovač: ''Prej ali slej se moraš vreči na raženj in biti pripravljen tudi na kritike.'' Imset: ''Vedno se da. A če si že v startu rečeš, da se ne da nič spremeniti, iz te moke ne bo kruha. Tako kot pri volitvah'' Imset: ''Vedno se da. A če si že v startu rečeš, da se ne da nič spremeniti, iz te moke ne bo kruha. Tako kot pri volitvah'' Jure Žabjek, mojster vrtoglave kolesarske vožnje Jure Žabjek, mojster vrtoglave kolesarske vožnje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Moskisvet.com, Vse pravice pridržane Verzija: 660