Že na začetku bosta izkušena trenerja osem nadobudnih mladih borcev razdelila v dve ekipi, ki se bosta med seboj pomerili v borbah in številnih drugih ekipnih izzivih. Hkrati se bodo morali borci znajti tudi pri skupnem življenju v hiši, opravljanju hišnih opravil, organizaciji obrokov in drugih vsakodnevnih zadolžitvah.

Kdo so letošnji tekmovalci?
Benjamin Ajd je 25-letni Mariborčan, ki trenutno živi v Nürnbergu, in se z borilnimi športi ukvarja že od svojega 12. leta. Najprej je treniral aikido v centru Samuraj pri Mateju Plavecu, nato MMA, v Nemčiji pa trenira pod vodstvom Islama Khapilaeva. Pravi, da mu je vera zelo pomembna, ne kadi, ne pije in je popolnoma osredotočen na MMA-kariero.
Gabrijel Pavlović živi v Nemčiji, vendar upa, da se bo nekoč vrnil v Vitino pri Ljubuškem, od koder izvira. 24-letni osebni trener je zelo aktiven na družbenih omrežjih, kjer je skoraj vedno v družbi svojega pomeranca Simbe. V hiši bo s svojimi norčijami zabaval gledalce in nekatere sostanovalce, medtem ko drugim njegove šale morda ne bodo najbolj všeč.


Filip Vidak je 27-letni taksist in trener iz Hrvaške, ki je izredno osredotočen in motiviran. Veliko pozornosti namenja pa namenja borilni tehniki, saj si želi profesionalne kariere v MMA-ju. Zaradi svoje resnosti in občutljivosti morda ne bo našel skupnega jezika z vsemi sostanovalci.
Ognjen Kovačević se je začel ukvarjati z boksom pri 14 letih, že pri 15 pa je nokavtiral svojega prvega nasprotnika. Beograjčan, ki živi v Zagrebu, upa, da mu bo sodelovanje v šovu prineslo večjo prepoznavnost na družbenih omrežjih – morda celo novo ljubezensko zvezo.


Wojciech Todorić prihaja v Fight of Nations: Pot do zmage iz Poljske. Njegova mama je Poljakinja, oče pa Srb, zato je del življenja preživel tudi v Srbiji. Dela kot osebni trener, pred MMA-jem pa se je ukvarjal z nogometom in boksom. S prijatelji iz fitnesa snema zabavne videe za družbena omrežja, njegova največja strast pa so videoigre.
Nikola Đurović, trener in varnostnik, je opustil študij vojaškega inženirstva, da bi se posvetil MMA-ju. 26-letnik iz Srbije pravi, da ima naravni talent za športe, pred borilnimi veščinami pa se je ukvarjal tudi z ameriškim nogometom in tenisom.


Slobodan Blagjević je v MMA svetu še razmeroma nov, a ima bogate izkušnje z borilnimi športi. Že kot otrok se je ukvarjal z judom. Ker je ugotovil, da ne more brez športa in borbe, se je 21-letnik odločil, da začne graditi kariero v MMA-ju. S starši je sklenil stavo: če mu v štirih letih ne uspe preboj v profesionalni MMA, se mora vrniti za šank, kjer trenutno dela.
Veljko Aleksić se ukvarja s športom že vse življenje – preizkusil se je v ragbiju, karateju, boksu, aikidu, kickboksu in nogometu. Čeprav ga starši ne podpirajo pri njegovem ukvarjanju z MMA-jem, mu močno stojita ob strani stric in brat Sreten, ki je njegov največji oboževalec in nikoli ne zamudi njegove borbe.


Oddajo bo oddajo vodila Lea Pavić, nekdanja reprezentantka v vaterpolu, ki od leta 2021 kot novinarka spremlja prenose v živo in sodeluje v radijskih oddajah ter opravlja intervjuje z igralci in trenerji. S svojim delom in prisotnostjo v medijih pomembno prispeva k večji zastopanosti žensk v športnem novinarstvu na Hrvaškem, v Fight of Nations: Pot do zmage pa bo spremljala borce na poti do zmage in se predstavila širši javnosti.


Kateri izmed borcev bo najboljši in bo prejel pogodbo z organizacijo FNC v vrednosti 10.000 evrov, bomo spremljali v novi sezoni resničnostnega šova 'Fight of Nations: Pot do zmage', od 19. julija na VOYO!

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV