63-letna Bartzeva je prišla na čelo Yahooja januarja 2009 z nalogo, da izboljša poslovne rezultate podjetja, ki je izgubljalo tekmo z največjim tekmecem Googlom. Podjetje je zaradi odpuščanj, zmanjšanja obsega storitev in drugih ukrepov za zmanjšanje stroškov povečalo dobiček.
Zaostanek za Googlom se je kljub temu še povečal, obenem je na sceno stopila tudi družabna spletna stran Facebook, ki je Yahooju začela prevzemati oglaševalce. Delnice Yahooja so se v torek po zaprtju borz podražile za 74 centov oziroma za 5,7 odstotka, in sicer na 13,65 dolarja, kar je za 12 odstotkov več kot januarja 2009, ko je vodenje prevzela Bartzeva.
Da je odpuščena, je izvedela po telefonu, je Bartzova zapisala v poslovilnem pismu sodelavcem, ki je hitro našlo pot v svetovni splet, je poročala nemška tiskovna agencija dpa.
Bartzova je v času vodenja družbe sicer ukinila več sto delovnih mest in s tem občutno znižala stroške. A Yahoo še naprej izgublja konkurenčni boj z Googlom, njegovi prihodki pa se znižujejo.
Vlagatelji so odločitev upravnega odbora, ki je prišla brez predhodnega opozorila, pozdravili. Danes so se Yahoojeve delnice že kmalu po odprtju borze podražile za več kot sedem odstotkov. Vzrok za rast tečaja ni le v dvomih v strategijo Bartzeve, temveč tudi v ugibanjih, da bodo podjetje kmalu prodali.
Dobro informirana spletna stran All Things Digital danes poroča, da je Yahoo okrožen s tolpo premožnih investitorjev. Podjetje danes niti ni več tako zelo drago, borzna vrednost trenutno znaša 16 milijard dolarjev, kar je le približno tretjina vsote, ki jo je bil Microsoft pripravljen odšteti v začetku leta 2008. Ustanovitelj in takratni prvi mož Yahooja Jerry Yang je takrat prodaji nasprotoval in si nakopal jezo nekaterih delničarjev.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV