Sistem KERS je zaradi izjemno hitrega kopičenja in oddajanja energije zelo učinkovit način varčevanja z gorivom, ki se odlično izkaže zlasti v urbanem okolju, kjer so stalna pospeševanja in zaviranja vsakodnevna praksa. Vztrajnik v sistemu je izdelan iz karbonskih vlaken in se vrti v brezzračnem prostoru s hitrostjo do 60 tisoč vrtljajev v minuti. Shranjena energija omogoča vozilu s štirivaljnim motorjem odločnejše pospeševanje. Ker sistem KERS deluje popolnoma ločeno od glavnega pogonskega agregata, od tega ne zahteva niti ustavitve ali kakršne koli druge 'dejavnosti'. Zaradi tega ni potreben niti dodatni kompleksen sistem, ki bi preklapljal med omenjenima pogonoma in navorom, ki ga ustvarjata. Derek Crabb, direktor razvojnega oddelka menjalnikov pri podjetju Volvo, je dejal, da bi dokaj poceni in visoko adaptiven sistem z vztrajnikom že kmalu lahko vgrajevali v osebna vozila, seveda če pri tehničnem razvoju ne naletijo na kakšne nepričakovane težave.
Visoki obrati
Pogonski sistem KERS kmalu moč pričakovati v osebnih vozilih
Švedski izdelovalec vozil Volvo in podjetje SKF sta predstavila delovanje sistema KERS, s katerim želita shraniti kinetično energijo, ki se sicer izgublja med zaviranjem vozila.
Z delovanjem sistema KERS naj bi se poraba goriva zmanjšala za približno 20 odstotkov, vozila pa naj bi zaradi kinetične energije, shranjene v vztrajniku, veliko hitreje pospeševala. Volvov KERS sistem (Flywheel Kinetic Energy Recovery System) je nameščen na zadnji osi, s čimer se skupna moč vozila, ki ima sicer glavni pogon nameščen na prednjem kolesnem paru, poveča za približno 58 kilovatov. Tehnologija, ki dodatno moč prenaša na zadnji kolesni par, pa ni nova, temveč je konzorcij več različnih implementacij, ki je prvič vgrajen v avtomobil in to na zadnji kolesni par.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV