Najprej limuzina, nato kupe in sedaj še kabriolet. Za takšen potek so se namreč odločili pri Brabusu in za konec predstavili še najhitrejši in najmočnejši kabriolet, kateri poleg prostora za voznika ponuja dovolj prostora še za tri sopotnike.
Pri izdelavi oziroma bolje rečeno predelavi tega supešportnika so se Brabusovi inženirji zatekli k znanju, ki ga njihovo podjetje poseduje, saj so v preteklosti predelali že številna vozila serije E (kupeje in limuzine) in vanje vgradili nadvse zmogljive Brabus 800 V12 pogonske agregate. Osnovo predstavlja motor z dvema turbinskima polnilnikoma in izhaja iz največje Mercedesove hišne limuzine S 600, moč pa na podlago prenaša prek ojačanega petstopenjskega avtomatskega menjalnika. Seveda so za prirastek moči Brabusovi inženirji motor občutno 'preuredili' in zamenjali kar nekaj sestavnih delov. Tako so vgradili glavno gred z daljšim hodom in z bati večjega premera, seveda v kombinaciji s povečano delovno prostornino motorja. To so iz 5.5 povečali na 6.3 litra, optimizirali tudi glavo motorja za boljši pretok, dodali bolj športne odmične gredi ter vse skupaj začinili še z na novo nastavljeno motorno elektroniko.
Tudi ostala 'periferija' pogonskega agregata je bila deležna bistvenih sprememb. Zamenjan izpušni kolektor z večjima turbinskima polnilnikoma zagotavlja boljši izkoristek, zagotovo pa so v pomoč prirastku moči tudi štirje hladilniki vstopnega zraka, ki se po potrebi lahko hladijo tudi z vodo. Iz nerjavnega jekla in posebej za različico kabrioleta je bil izdelan tudi izpušni sistem s štirimi odprtinami na zadku. Prav tako je bil preurejen tudi sesalni del, saj se pod pokrovom motorja, ki je izdelan iz karbonskih vlaken, skriva posebej izdelan sesalni kolektor iz karbonskih vlaken.
Pogonski agregat Brabus 800 V12 biturbo poskrbi, da je štirisedežnik postal najhitrejši in najmočnejši kupe na svetu, saj iz sebe iztisne 588 kilovatov moči (800 konjskih sil) pri 5.500 vrtljajih v minuti in kar 1.420 njutenmetrov navora, ki pa je v vozilu elektronsko omejen na 1.100 njutenmetrov. Za boljši oprijem s podlago je na vozilu nameščena delna zapora diferenciala, tako da 'brezstrešnik' do 100 kilometrov na uro pospeši v zgolj 3,7 sekunde. Po 9,9 sekunde doseže 200 in po 23,9 sekunde že 300 kilometrov na uro. Odvisno od prestavnega razmerja lahko vozilo doseže končno hitrost do 370 kilometrov na uro. Da vozilo pri takšni hitrosti obdrži stik s tlemi, so pri Brabusu razvili tudi poseben aerodinamični paket, ta pa tudi poskrbi za ustrezno hlajenje vstopnega zraka in zavor. Te se spredaj ponašajo z zavornimi koluti premera 380 milimetrov, po katerih grabijo 12-batne zavorne čeljusti, zadaj pa zadostujejo koluti dimenzij 360 milimetrov in šestbatne čeljusti.
Za izboljšano vodljivost in doseganje visokih hitrostih so pri Brabusu razširili razdaljo med koloteki in s tem omogočili montažo širokih platišč dimenzij 9,5 x 19, na katerih se spredaj bohotijo pnevmatike dimenzij 265/30/19 in zadaj 295/30/19. Posledično so razširili blatnike in odbijača, in to za kar 6 centimetrov. V sodelovanju s podjetjem Bilstein so razvili podvozje z 10 različnimi prednastavitvami, prav tako pa si je moč delovanja podvozja nastaviti tudi individualno. Zaradi visoke cene pa bo nakup najverjetneje rezerviran le za peščico tistih, ki so pripravljeni za najhitrejši kabriolet na svetu s štirimi sedeži odšteti kar 478 tisoč evrov.
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV