Moskisvet.com
Zoom zombiji

Visoki obrati

Kdo so ''Zoom'' zombiji in ali ste tudi vi eden izmed njih?

A.P.
14. 04. 2021 06.00
0

Videokonference in druga spletna orodja so v času pandemije postali del našega vsakdana in so dodobra zabrisali mejo med zasebnim in službenim življenjem. Če smo še dobro leto nazaj sestankovali v sejnih sobah, zdaj to v veliki meri počnemo iz udobja domačega pisalnega stola in s pomočjo aplikacij, kot je Zoom. Čeprav bi brez njih marsikateri posel zastal ali padel v vodo, imajo tudi videokonference negativne učinke, saj iz nas delajo slabše voznike.

Pandemija bolezni covid-19 je v mnogočem spremenila naša življenja in čez noč povsem spremenila našo stvarnost. Med drugim je vplivala tudi na naše vozniške sposobnosti. Pa ne, ker smo zaradi omejitev gibanja redkeje sedli za volan. Nedavna ameriška raziskava o ozaveščanju o nevarnosti motečih elementov med vožnjo izpod prstov zavarovalnice Root Insurance je namreč opozorila na fenomen, ki ga je poimenovala "Zoom zombiji". Kot je pojasnil direktor David Timm, je covid-19 "povsem spremenil način, kako upravljamo naša vozila."

Zoom in podobne aplikacije prinašajo številne prednosti, a nas delajo slabše voznike, kaže nedavna raziskava.
Zoom in podobne aplikacije prinašajo številne prednosti, a nas delajo slabše voznike, kaže nedavna raziskava. FOTO: Dreamstime
Enosobno stanovanje na štirih kolesih
Preberi še
Enosobno stanovanje na štirih kolesih

Razlog? "S hitrim prehodom na virtualno okolje se je naše zaupanje v tehnologijo zelo povečalo, prav tako pozornost, ki jo namenjamo zaslonu, to vedenje in moteče elemente pa smo prenesli za volan," opažajo pri omenjeni zavarovalnici. Vozniki, ki imajo pogosto videokonferenčne klice, se na cesti često zatopijo v lastne misli in jim pogosteje pade pozornost. S porastom videokonferenc smo začeli tudi večkrat preverjati svoj telefon. O resnosti problema in kvarnih učinkih videokonferenc priča prometna statistika v ZDA, kjer je promet zaradi omejitev gibanja pričakovano padel, prav tako je upadlo število prometnih nesreč, se je pa za kar osem odstotkov povečalo število smrtnih žrtev, kar je najvišji skok v zadnjih 13 letih. Prav tako se je povečalo število škodnih primerov. Do tega rezultatov so prišli na podlagi analize približno 10 milijard prevoženih kilometrov. V letu 2020 je povprečen voznik vsakih devet kilometrov uporabljal mobilni telefon, da to počno med vožnjo, pa je v aktualni raziskavi priznalo kar 64 odstotkov izmed 1.819 vprašanih. Kar 54 odstotkov voznikov je priznalo, da so imeli po videokonferenci težave s koncentracijo za volanom.

Tehnologija se je s pojavom koronavirusa še bolj zasidrala v naših življenjih.
Tehnologija se je s pojavom koronavirusa še bolj zasidrala v naših življenjih. FOTO: Shutterstock
5 razlogov, zakaj Androidni telefoni tečejo na zastareli programski opremi
Preberi še
5 razlogov, zakaj Androidni telefoni tečejo na zastareli programski opremi

Žrtve koronavirusa torej niso zgolj tiste, ki umirajo v bolnišnicah, pač pa mednje lahko štejemo tudi žrtve, ki s to boleznijo nimajo neposredne veze. In takih je žal ničkoliko tudi v drugih sferah.

Porsche taycan turbo: adrenalinski park na kolesih
Preberi še
Porsche taycan turbo: adrenalinski park na kolesih
Nakupuj preko spleta

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Moskisvet.com, Vse pravice pridržane Verzija: 376