Moskisvet.com
F1 simulator Cranfield Simulations

Visoki obrati

F1 v dnevni sobi: simulator, ki poustvari pristno dirkaško izkušnjo, z g-pospeški vred

A.P., 24UR
01. 09. 2020 08.29
0

Ste kdaj želeli občutiti, kako se dirkači počutijo v bolidu formule ena? Občutiti g-pospeške in adrenalin pri vrtoglavih hitrostih? Zdaj bo to mogoče, a za to ne bo treba postati profesionalni dirkač, prav tako ne govorimo o VR tehnologiji ali računalniški igrici, pač pa dirkaškem simulatorju, ki domala do potankosti posnema občutke v bolidu F1.

Simulator formule ena, ki ga je izdelal britanski Cranfield Simulations, je izdelan za najbolj vnete ljubitelje kraljice motošporta, saj gre za sašijo, izdelano po vzoru dirkalnika F1, ki v kokpitu ponuja isto pozicijo, kot jo imajo v njem Lewis Hamilton in druščina. Simulator gibanja vam bo omogočil, da odpeljete slovite steze kar iz udobja vašega doma, ne da bi se premaknili za centimeter. Gre za prvi tovrstni simulator, ki obljublja nepozabne izkušnje. Po videzu spominja na pravi dirkalnik, le da brez osi in koles, motorja in druge zunanje mehanike, zato pa kokpitu ne manjka praktično nič, kar manjka pravemu. Dodali pa so komplet za navidezno resničnost (VR) in 55-palčni zaslon. Proizvajalec vam ga ukroji po meri.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Lastnik dirkalnega simulatorja bo lahko izbral katerikoli dirkalnik F1 in specifikacije vozila ter se zapeljal po poljubni stezi, ne da bi tvegal, da bi svoj bolid raztreščil v ogradi. Simulator se naslanja na tehnologijo, ki jo najdemo v vojaških simulatorjih za usposabljanje pilotov lovskih letal. Ta prevara možgane, da voznik misli, da je med vožnjo in zaviranjem deležen občutka sile G. Tovrstno tehnologijo uporabljajo tudi profesionalni dirkači, ne le v F1, pač pa tudi vozniki Nascarja in drugih dirkalnikov.

Ne ''Schumi'', ne Hamilton, najhitrejši voznik formule 1 vseh časov je ...
Preberi še
Ne ''Schumi'', ne Hamilton, najhitrejši voznik formule 1 vseh časov je ...

"Večina simulatorjev, ki se uporabljajo v motošportu, je osnovanih na konceptu računalniške igre, ta pa uporablja različne senzorje telesa in jih prelisiči, da možgani tolmačijo, da so občutki posledica pospeškov, ki delujejo na telo. Če verjamejo možgani, simulacija postane resničnost in pristnost izkušnje se znatno poveča," je pojasnil Ian Poll, profesor na univerzi Cranfield. Za polnokrvni simulator boste morali odšteti pribl. 142.000 evrov, kar ni poceni, je pa definitivno ceneje, kot da bi si omislili pravo formulo ena.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Moskisvet.com, Vse pravice pridržane Verzija: 660