Japonski znanstveniki so razvili plastiko, ki se v morski vodi razgradi v nekaj urah, kar bi lahko predstavljalo rešitev za onesnaženje oceanov, ki ogroža morsko življenje.
Strokovnjaki že dolgo eksperimentirajo z biorazgradljivo plastiko, zdaj pa so znanstveniki iz centra RIKEN in Univerze v Tokiu razvili nov material, ki se razgradi veliko hitreje in ne pušča sledi.

V laboratoriju v mestu Waku blizu Tokia je ekipa pokazala, kako je kos plastike izginil v bazenu slane vode, potem ko je v njem stal približno eno uro.
Udeleženci niso predstavili podrobnega načrta komercializacije, vendar vodja ekipe Takuzo Aida pravi, da je raziskava pritegnila veliko zanimanja, tudi s strani podjetij za embalažo.

Znanstveniki po vsem svetu hitijo z razvojem inovativnih rešitev ogromenega problema, ki ga predstavlja onesnaževanja s plastiko, na katerega opozarjajo številne kampanje, kot je svetovni dan okolja, danes, 5. junija.
Program ZN za okolje napoveduje, da se bo onesnaženje s plastiko do leta 2040 potrojilo, kar pomeni, da bo vsako leto v svetovnih oceanih končalo dodatnih 23 do 37 milijonov ton plastike.
"Otroci si ne morejo izbrati planeta, na katerem bodo živeli. Dolžnost nas kot znanstvenikov je, da jim v zapustimo najboljše možno okolje ," je dejal Takuzo Aida.

Vir: zimo.dnevnik.hr
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV