"Ta fenomen je katastrofalen, saj je na svetu samo leta 2015 zaradi selfija umrlo več ljudi kot zaradi napada morskega psa," so raziskovalci zapisali na blogu. Od marca 2014 so sicer na spletu in družbenih omrežjih zabeležili 127 smrti zaradi selfija, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Glavni motiv za takšna dejanja je želja po čim več všečkih in komentarjih na družbenih omrežjih, je pokazala študija. Raziskovalci medtem niso našli razlage, zakaj je največ tovrstnih smrti v Indiji.
Žrtve selfijev so življenje izgubile na različne načine. Na severu Indije so tako trije študentje želeli narediti selfi pred vlakom, ki se je približeval s polno hitrostjo. Drugi študent je izgubil življenje, ko se je pečina, na kateri je stal, zrušila. Padel je kar 18 metrov globoko.
Medtem je eden od japonskih turistov umrl, potem ko mu je med fotografiranjem spodrsnilo na stopnišču mavzoleja Tadž Mahal.
Drugo mesto po številu smrti zaradi selfija zaseda Pakistan, kjer je umrlo devet ljudi, sledita ZDA z osmimi žrtvami in Rusija s šestimi, še navaja AFP.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV