Moskisvet.com
E-šport

Naprave in aplikacije

To je najdražji gaming objekt na svetu

A.P.
16. 04. 2020 11.48
0

Kdor ni za šport, je morda za e-šport. Številni športniki so se zaradi pandemije koronavirusa zadnje tedne preselili pred male zaslone – NBA igralci so imeli turnir v igranju igre NBA 2K, motociklisti in dirkači se merijo v virtualnih dirkah ipd. – a igranje računalniških oz. video iger že dolgo ni le prostočasna dejavnost, pač pa resen posel. V zadnjih letih je e-šport, torej tekmovalno igranje video iger, doživelo pravi razmah in postalo ena najdonosnejših gospodarskih panog. E-športniki postajajo pop zvezdniki in bolje plačani kot številnih drugi športniki. In če imajo ''pravi'' športniki svoje dvorane za treninge in tekme, zakaj jih ne bi imeli tudi profesionalni igračarji?

Priljubljena e-športna organizacija TSM (Team SoloMid) je le ena v nizu e-franšiz, ki gradi svojo ''dvorano'' oz. vadbeni center, namenjen treningu profesionalnih ekip. Ker je e-šport ena najbolj cvetočih panog, ki ji tudi pandemija koronavirusa ne more do živega, to ne bo skromen objekt, pač pa 50-milijonska naložba (investicija bo pogoltnila 50 milijonov ameriških dolarjev oz. 46 milijonov evrov), kar pomeni, da bo šlo za najdražji tovrstni objekt na svetu.

Najdražji vadbeni center za igričarje bo pravi magnet za turiste, ki obožujejo računalniške igre.
Najdražji vadbeni center za igričarje bo pravi magnet za turiste, ki obožujejo računalniške igre. FOTO: Shutterstock
Zloglasni Cannonball dobil novega rekorderja
Preberi še
Zloglasni Cannonball dobil novega rekorderja

Nastajajoči gaming oz. igričarski center, ki se bo razprostiral na več kot 2.000 kvadratnih metrih, gradijo v Los Angelesu (Kalifornija) in bo ob dokončanju – odprt naj bi bil enkrat do konca leta 2020 – prava nebesa na Zemlji za profesionalnega igralca računalniških iger. Objekt bo imel telovadnico s fitnes opremo, kuhinjo, kavarno, bazen, welness center, prostor za prijateljske tekme, trgovino z izdelki, pisarne (tu bo namreč tudi sedež TSM-ja), pa prireditveni prostor, sejno sobo in seveda prostor za trening profesionalnih ekip, ki sodijo pod okrilje TSM-ja.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

TMS-jev center, ki ga bodo krasile črne in bele stene ter LED osvetlitev, ne bo prvi tovrstni center, bo pa, kot rečeno, daleč najdražji tovrstni objekt. Svojega – Alienware center, ki se razprostiral na skoraj 1.000 kvadratnih metrih – ima tudi evropska veja Team Liquida, in sicer v Utrechtu na Nizozemskem, medtem ko si je Dignitas za bazo prav tako izbral Mesto angelov, kjer v partnerstvu z Verizonom nastaja Verizon 5G Gaming Center. Svoj športni kompleks ima tudi franšiza lige Overwatch, Boston Uprising, ki se nahaja v Foxboroughu (Massachusetts), ter druge. TMS-jev center bomo lahko ob odprtju uvrstili na seznam turističnih atrakcij LA-ja, saj bo delno odprt za javnost.

E-šport ruši vse pred seboj.
E-šport ruši vse pred seboj. FOTO: Shutterstock
Takšno bo telo igračarja čez 20 let
Preberi še
Takšno bo telo igračarja čez 20 let

Igričarska tekmovanja zadnja leta polnijo košarkarske in druge dvorane, ki so premajhne za vse navdušence. Da se je e-šport dokončno uveljavil in da na igranje računalniških iger ne gledamo več zviška, dokazuje dejstvo, da bi lahko bil e-šport že leta 2024 olimpijska disciplina. Sicer pa virtualni svetovi nudijo cel kup rešitev tudi za ''prave'' športnike, saj na račun naprednih tehnoloških rešitev omogočajo zelo realne simulacije športnih aktivnosti, ki vse bolj brišejo mejo med resničnim in virtualnim.

V živo 5 ur prenašal, kako spi in zaslužil pet povprečnih slovenskih plač
Preberi še
V živo 5 ur prenašal, kako spi in zaslužil pet povprečnih slovenskih plač

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Moskisvet.com, Vse pravice pridržane Verzija: 394