Moskisvet.com
OnePlus One Concept

Naprave in aplikacije

Oneplus Concept One ali Ko se podjetje važi

Oskar Sokolov
13. 01. 2020 15.33
0

Sejem CES v Las Vegasu mnogi proizvajalci izkoristijo za prestavitev tega, kaj vse zmorejo.

Tako smo letos na sejmu videli visokotehnološki električni avto, ki ga je naredil Sony, ogromno drugih električnih vozil, vrteče televizorje, ogromno različnih robotov, med drugim take, ki z nami igrajo ping pong in pri tem spremljajo naša čustva, Razerjev Tomahawk Mini, zelo zmogljiv računalnik, ki ga brez težav spravimo v škatlo od čevljev in senčilo za sonce v avtu, ki sledi našim očem in zatemni le majhen del šipe, da nam sonce ne sveti v obraz. A to, da se naprava pojavi na CES-u, načeloma še ni znak, da bo tudi dejansko dosegla potrošnike, vsaj ne v kratkem. Bolj gre za nekakšen “pokuk” v prihodnost.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

“McLaren” edicije

“Pokuk” v prihodnost je nedvomno konceptni telefon, ki ga je predstavil Oneplus. Oneplus Concept One je telefon, ki ga ne morete kupiti. Tudi če bi imeli zajeten kupček cekinov, kot bi izdelava takšne naprave danes po gotovo stala, ga Oneplus še ne namerava poslati na police. Zakaj pa je Concept One sploh tako zanimiv? Na prvi pogled je videti, da gre za le še en telefon, ki ga je rastoče kitajsko podjetje zasnovalo v sodelovanju z avtomobilskim velikanom McLaren. “McLaren” različice pri Oneplusu že nekaj časa niso nič posebnega, večinoma gre za telefon, ki je identičen “navadni” različici, a se lahko pohvali z zanimivejšo barvo, privlačnejšim pakiranjem, kakšnim gigabajtom RAM-a več in lepšim in nekoliko hitrejšim polnilcem.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Concept McLaren?

Concept One je v bil zasnovan v tesnem sodelovanju z McLarnom. Tako kot ostale McLaren edicije je po drobovju identičen OnePlusu 7T Pro-ju, a se že v dizajnu precej bolj oddaljuje od osnovne in povprečne “McLaren edicije”. Če od spredaj večje razlike še ne opazimo, je toliko bolj radikalno obnovljen zadek.

Končno dostopni upogljivček?
Preberi še
Končno dostopni upogljivček?

Concept One je zadaj okrašen s privlačno kombinacijo oranžnega usnja s šivi, ki nedvomno spominja na notranjost prestižnega jeklenega konička, usnje pa po sredini deli čista črna linija. Na tej točki se boste verjetno že vprašali, kam zlomka so vtaknili kamere. O njih ni ne duha ne sluha. A ko odpremo aplikacijo kamere, se nenadoma kot iz ničesar pojavijo sredi črnine.

Izginjajoče kamere?

Oneplusu je “čudež” uspel z uporabo stekla, ki se zatemni, ko skozi njega steče električni tok. Ko kamere ne uporabljamo, se bo tok pognal čez steklo na zadnji strani in ga zatemnil v 0,7 sekunde, fotografska tipala pa se bodo skrila za temnim steklom. Ko bomo želeli fotografirati, pa bo steklo v manj kot sekundi zopet postalo prozorno. A zatemnitev stekla na zadnji strani je koristna več kot le na področju estetike. Steklo zna zatemnjenost nastaviti na tri stopnje, ki se raztezajo nekje od skoraj popolnoma črne do rahlo zatemnjene. To je izjemno zanimivo predvsem za navdušence nad mobilno fotografijo, saj lahko različne stopnje zatemnjenosti zadnjega stekla služijo kot nekakšni vgrajeni ND filtri.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

ND filtri – posladek za profesionalce

ND filtre sicer uporabljajo profesionalni forografi in snemalci, koristni pa so zato, ker različno močno “razredčijo” svetlobo na poti do tipala, s čimer efektivno znižajo osvetlitev, ne da bi bilo za to treba spremeniti hitrost zaslonke. Profesionalci nanje prisegajo, saj omogočajo slikanje z dalj časa odprto zaslonko tudi podnevi (uporabno npr. za slikanje premikajočih se avtomobilov) ali pa za slikanje oz. snemanje z zelo odprto zaslonko (npr. F/1,4) tudi čez dan, kar bi sicer prežgalo posnetke.

So kupci pametnih telefonov presiti?
Preberi še
So kupci pametnih telefonov presiti?

“Flex” in potencial

Tehnologija zatemneitve stekla, ki smo jo sicer videli v strešnih oknih McLarnov višjega razreda, je kompleksna in zahteva uporabo več plasti stekla. Da je Oneplusu to zapleteno konstrukcijo uspelo stanjšati in stlačiti v telefon normalne velikosti, je impresivno in nedvomno neverjetno drago. A tudi tistih nekaj navdušencev, ki bi bilo za to noviteto pripravljenih odšteti astronomsko ceno, bo moralo še počakati. Zaenkrat še ni jasno, kdaj in ali sploh se bo zanimiva tehnologija zatemnjevanja stekel pojavila v potrošniku dostopnih Oneplusovih telefonih. Gre za koncept, s katerim Oneplus svetu kaže, kaj vse zmore, a ima hkrati zamisel tudi neverjeten potencial. Morda bodo že čez nekaj let, ko se bo tehnologija izpopolnila in pocenila, vsi telefoni večino časa videti, kot da nimajo nikakršne kamere na zadnji strani, na vsakem drugem vogalu pa se bo amaterski mobilni fotograf igral z vgrajenimi ND filtri. Prihodnost je... ND?

Nakupuj preko spleta

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Moskisvet.com, Vse pravice pridržane Verzija: 382