Tragikomična napaka Dallasa za najlažji koš v zgodovini lige NBA

M.S.
23. 03. 2023 06.00
0

Luka Dončić se je po poškodbi vrnil na parket lige NBA, a kljub odlični predstavi ni mogel preprečiti novega poraza Dallas Mavericksov, ki so merili moči z aktualnimi prvaki, ki so Dallas v lanski končnici izločili z izidom 4:1. Ekipa Marka Cubana še naprej hodi po robu in lahko se zgodi, da Dallas letos ostane brez končnice.

Dallas Mavericksi so izgubili izjemno pomemben dvoboj proti ekipi Golden State Warriors, kljub temu da se je na parket vrnil Luka Dončić, ki je zaradi poškodbe izpustil pet tekem zapored. A njegovih 30 točk, 17 podaj in sedem skokov ni bilo dovolj, Golden State je slavil s 125:127, pri čemer je pri Dallasu še naprej manjkal zvezdnik Kyrie Irving.

Dallas se krčevito bori za končnico. Dončić se je ponovno veliko jezil na sodnike. FOTO: Profimedia
V Sloveniji se obeta borilni spektakel, kot ga še ni bilo
Preberi še

Napet dvoboj je zaznamoval tudi tragikomičen trenutek, ko so Warriorsi dosegli verjetno najlažji koš v sezoni. Minuto in 54 sekund pred koncem tretje četrtine je Kevon Looney z zabijanjem dosegel dve točki, igralcev Dallasa pa sploh ni bilo v kadru, saj so bili vsi na drugi strani igrišča, saj so mislili, da imajo po minuti odmora žogo, kot je sodnik določil še pred odmorom.

Dončić v klinču Bojevnikov, ki so dobili tesen obračun.
Dončić v klinču Bojevnikov, ki so dobili tesen obračun. FOTO: Profimedia
To je razlog, da Ana Kurnikova in Enrique Iglesias nista poročena
Preberi še

"Med minuto odmora je sodnik spremenil odločitev in nam tega ni sporočil. Postavili smo se v napad, sodnik pa je dal žogo v roke bojevnikom. Zlahka so dosegli dve točki in na koncu je bila razlika ravno toliko. Neverjetno! Največja napaka sodnikov v zgodovini lige NBA. Zgolj povedati bi nam morali, da je žoga za bojevnike, a nam niso,'' je na Twitterju besnel lastnik Mark Cuban. Klub je napovedal pritožbo, ki pa bo verjetno zavrnjena, saj je glavni delivec pravice Sean Wright po tekmi dejal, da je dal jasen znak, da bo žoga za bojevnike.