Moskisvet.com
Luka Dončić

Športi z žogo

Luka že na prvi tekmi čaral in tako pokvaril debi francoskemu čudežnemu dečku košarke

M.S.
26. 10. 2023 07.15
0

Novo, svojo šesto sezono v ligi NBA je začel tudi slovenski košarkar Luka Dončić, ki je za zdaj edini slovenski predstavnik v najmočnejši košarkarski ligi na svetu. Čeprav ga še muči poškodba, je v velikem slogu odigral partijo proti francoski senzaciji in čudežnemu dečku košarke, Victorju Wembanyami, in zasenčil njegov debi.

Moškisvet.com e-novice

Si že prijavljen na vse naše e-novice?
Luka Dončić je odločil tekmo na jugu Teksasa.
Luka Dončić je odločil tekmo na jugu Teksasa. FOTO: AP

Luka Dončić je šesto sezono v ligi NBA začel z zmago in trojnim dvojčkom ter s tem spisal novo poglavje v zgodovini teksaškega kluba, saj je postal prvi Dallasov igralec, ki je na uvodni tekmi sezone dosegel trojni dvojček. Luka je briljiral predvsem v končnici napete tekme s San Antoniom, tekmo pa odločil v svojem s slogu, s ''step-back'' trojko, s katero je slabe pol minute pred koncem tehtnico dokončno nagnil na stran Dallasa in se je na semaforju izpisalo 126:119, kar je bil tudi končni izid tekme. Trener Jason Kidd je Dončića tokrat začasno potegnil iz igre že sredi prve četrtine, kar prej ni bila praksa.

Pogačar 'oropan'
Preberi še
Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
Toliko bo v letošnji sezoni zaslužil Luka Dončić
Preberi še

Luki je uspelo igrati odlično, kljub težavam z mečno mišico, potem ko je njegov nastop na uvodni tekmi sezono na jugu Teksasa, kamor je pred meseci kot prvi na naboru prišel Victor Wembanyama, ki je že v prvi minut podelil ''banano'' Kyrieju Irvingu, dolgo časa visel v zraku.

To znano športnico je zasnubil Vid Kavtičnik
Preberi še

Dončić je v statistiko vpisal naslednje številke: met iz igre 13/25, trojke 3/11, prosti meti 4/7. Skupaj je zbral 33 točk. Temu prištejmo še 10 asistenc in 14 ulovljenih žog. Če 19-letna 220 centimetrov visoka ''hobotnica'' iz Francije ni imela sanjskega debija – vseeno je Victor vpisal 15 točk ni zbral pet skokov – pa ga je imel v četici, ki se je zoperstavila ekipi Gregga Popovicha, Dereck Liveley II., ki je ob skoraj 100-odstotnem mestu iz igre dosegel 16 točk, zabeležil pa je tudi 10 skokov.