Je Neymar izsilil rdeč karton, da gre lahko na karneval v Rio?

A.P.
24. 02. 2020 15.12
0

Te dni v brazilskem Riu De Janeiru poteka znameniti karneval, ki se ga bo očitno udeležil tudi brazilski nogometni zvezdnik Neymar. Vsaj tako domnevajo francoski navijači, ki so nogometaša obtožili, da si je na nedeljski tekmi namerno prislužil izključitev, da bo lahko zaradi kazni manjkal na naslednji tekmi in si s tem sprostil urnik za pot v Južno Ameriko.

Pariški PSG je konec tedna s 4:3 premagal Bordeaux. Na tekmi, kjer so zadetki padali kot za stavo, bo navijačem bolj kot po goliadi, ostala v spominu po neumnem prekršku Neymarja. Ta je sodnikovem podaljšku (92. minuta) od zadaj je pokosil nasprotnika, kar mu je prineslo drugi rumeni karton (prvega je prejel na koncu prvega polčasa) in predčasno pot v slačilnico, rdeči karton pa mu onemogoča igranje na naslednji tekmi proti Dijonu.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

28-letni Neymar je po izgubljeni žogi na sredini igrišča storil res nepotreben prekršek in mnogi navijači so prepričani, da ga je storil nalašč, da bi lahko na račun kazni odpotoval v rodno domovino in se udeležil izdihljajev slavnega karnevala, čigar itinerar je in na katerem je v preteklosti že divje žural.

Ronaldo v klubu 1000!
Preberi še

Podobno kot si s poškodbo ''sprosti'' urnik v času svojega in sestrinega rojstnega dne, se zdi, da podobno taktiko ubira tudi v času karnevala, ki ga ni zamudil vse od leta 2014. Sam je sicer dejal, da se letos, prvič po šestih letih, festivala, ki velja za največji spektakel na svetu, ne bo udeležil. Počakajmo ...