Poleg tega je glede na raziskavo več kot 70 odstotkov odstotkov Evropejcev prepričanih, da imajo lahko dejavnosti v vesolju pozitiven učinek za zaščito okolja in učinkovitejše kmetijstvo, napovedovanje vremenskih dejavnikov in razumevanje podnebnih sprememb.
Več kot tretjina Evropejcev je prepričana, da bo prihodnje kombinacija spremljanja satelitov in brezpilotnih zračnih plovil izboljšala varnost v EU, še navaja raziskava. Med Evropejci, ki so mnenja, da so nadaljnje naložbe v raziskovanje vesolja pomembne, jih več kot 60 odstotkov kot razlog za to navaja razvoj in preizkušanje novih tehnologij, dobrih 50 odstotkov pa nepričakovana znanstvena odkritja, še izhaja iz raziskave.
Raziskavo so izvedli med 25. majem in 9. junijem 2013 med okoli 27.680 Evropejci, starimi 15 let ali več, v 27 članicah EU in na Hrvaškem.
Kot so ob objavi raziskave še sporočili v Bruslju, bodo storitve evropskega satelitskega navigacijskega sistema Galileo s pomočjo dodatnih šestih satelitov predvidoma na voljo ob koncu letošnjega leta.
Prvi satelit iz programa Kopernik za spremljanje Zemlje, katerega izstrelitev načrtujejo za marec letos, pa bo omogočil napredek pri zagotavljanju varnosti na morju, spremljanje podnebnih sprememb in podporo v nujnih in kriznih razmerah.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV