Danes začenjamo s praktičnimi nasveti za trenutek, ko dejansko sedete za poker mizo, pravo ali virtualno. Začetne karte (ang. hole cards) so karte, ki jih dobite na začetku igre. Glede na te karte se odločite, če boste vstopili v igro ali ne. Pri Texas Hold'em pokru vedno dobimo dve začetni karti. Najboljša možna kombinacija sta dva asa, najslabša pa dvojka in sedmica različne barve. Zakaj sta ti dve kombinaciji najboljša in najslabša, je jasno. Dva asa (AA) sta že sama po sebi najboljši par v pokru, dvojka in sedmica (2 in 7) pa sta najnižji karti po številski vrednosti, s katerima ne moremo sestaviti lestvice.
Spomnite se na prvi del naše poker šole, ko smo govorili o igranju na dolgi rok. Tudi dva asa lahko izgubita v posamezni igri, ampak dolgoročno boste z njima delali dobiček. In prav zato se ne splača igrati s slabimi kartami. Občasno boste (zaradi sreče) z njimi res dobili igro, ampak dolgoročno boste imeli le izgubo. S katerimi kartami torej igrati in katere odvreči takoj na začetku? Za slednje je odgovor lažji, praktično vedno morate odvreči nizke karte z veliko številsko razliko (npr. 9 in 4), ravno tako je na začetku vaše poker poti boljše, da ne igrate s kartami, kjer nasprotnik zlahka dominira.
Primer
Poglejmo kombinacijo dame in desetke (QT). Na prvi pogled niti nista tako slabi karti, ampak moramo vedeti, da bomo le redko prepričani, da smo boljši od nasprotnika. Če zadanemo damo in naletimo na odpor, je velika verjetnost, da ima nasprotnik močnejšo damo, npr. QJ, QK, QA. Tudi v primeru, ko na mizo pade desetka, obstajajo boljši pari desetk od našega. Praktično smo lahko prepričani v zmago le, če dobimo lestvico ali boljše, to pa se ne zgodi tako pogosto.
S katerimi kartami torej igrati? Dokler si ne naberete nekaj izkušenj, je najbolje slediti preprostemu receptu: igrajte visoke pare (AA, KK, QQ, JJ in pogojno TT) in visoke karte po številski prednosti (AK, AQ in pogojno AJ), ter pridno zapirajte slabše karte. Če vam ni potrebno plačati preveč, poglejte flop še s kartami, ki so skupaj po številski vrednosti in iste barve (pobarvani konektorji), npr. 6 in 7 v srcu. Z igranjem boste kmalu dobili občutek, proti katerim igralcem lahko igrate z večjim razponom začetnih kart in izkoristite njihovo neznanje.
Naslednjič bomo spregovorili o najbolj osnovnem, a hkrati tudi najbolj pomembnem delu poker igre – vaši poziciji za mizo.
Opomba: Članek obravnava No Limit Texas Hold'em poker, razen če je izrecno navedeno drugače. Nasveti so primerni za igralce, ki že poznajo osnove igranja. Za osvežitev pravil obiščite www.pokerstars.si.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV