Hvaljenje s kupi gotovine, zasebnimi letali, zlatimi športnimi avtomobili, luksuznimi produkti in eksotičnimi ljubicami je mlade bogataše spravilo v težave. Predvsem so v težave s svojim ravnanjem spravili svoje vire denarja in zlata – svoje starše. Oblasti preko njihovih objav lažje razkrivajo najrazličnejše prevarante in raziskujejo finančne prevare, glede na objave tudi sledijo, kaj kdo kupuje, kolikšno je približno premoženje ipd.
V enem izmed primerov naj bi neimenovana oseba trdila, da nima premoženja večje vrednosti, na družbenih omrežjih pa se je ista oseba hvalila s 25 milijonov dolarjev vredno jahto, s katero je potoval po Bahamih. Nekemu drugemu bogatašu so zaplenili zasebno letalo, potem ko je njegov sin na družbenem omrežju objavil fotografijo, poroča Guardian. Objave so se izkazale za precejšnjo nadlogo tudi v primeru ločitev. Potem ko je trdil, da ženi, od katere se je ločeval, ne more izplačati zahtevanih 30 milijonov dolarjev, so njeni zasebni preiskovalci prav s pomočjo objav otrok na družbenih omrežjih prišli do spoznanja, da ima njen mož pravzaprav veliko več premoženja, kot je sploh vedela.
No wonder we can't breatheAuthorities can't say exactly what set the five million tires stored near Jahra, Kuwait ablaze
Objavil/a IF dne 5. april 2016
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV