Letos so zmago na prestižni tekmi slavili člani ekipe Philadelphia Eagles, ki so z 41:33 premagali ekipo New England Patriots s slavnim Tomom Bradyjem na čelu. Zvezda tokratnega finala lige NFL je bil rezervni podajalec Philadelphie Eagles Nick Foles.
Dogodek, ki ga je letos po nekaterih podatkih spremljalo dobrih 188 milijonov ljudi, so pokrivali s 106 kamerami. Vsak gledalec je v povprečju porabil kar 81,17 dolarja (65 evrov) za hrano in navijaške artikle. Spekli so 1,350.000.000 piščančjih perutničk. V tem vikendu so Američani popili kar 1,2 milijarde litrov piva. Številka je neverjetna in težko si je predstavljati, a če se poigramo s statistiko, to pomeni, da bi moral prav vsak Američan (od dojenčka do najstarejšega) popiti okoli 3 litre piva v tistem večeru. Koliko piva so morali zliti stran, sicer ni znano, a v vsakem primeru je številka neverjetna.
Justin Timberlake je prejel honorar v višini ... no, 0 dolarjev. Pri NFL-u so povedali, da izvajalcem ne plačajo za nastope, pokrijejo pa stroške, ki jih imajo izvajalci z nastopom in stroške produkcije. Timberlake je koncert združil z izidom svojega novega albuma in nastop je bil zanj izjemna promocija.
Za 30 sekund oglasa so morali oglaševalci v povprečju odšteti 5,05 milijona dolarjev (4,04 milijona evrov), medtem ko je bilo leta 1967 treba odšteti okoli 40.000 dolarjev (32.000 evrov). Precejšnja razlika, kajne?
Za legendo NFL-a Toma Bradyja je to bil že 8. nastop na Super Bowlu, kar je rekord. Igralec je letos prejemal po milijon dolarjev mesečno (800.500 evrov), prejel pa je še 28 milijonov (22,4 mio evrov) težak bonus pri pogodbi iz leta 2016. V svoji karieri je zaslužil okoli 180-190 milijonov dolarjev (okoli 150 milijonov evrov), pri čemer so všteti tudi zaslužki s strani sponzorjev, s čimer se je zavihtel na drugo mesto najbolje plačanih aktivnih igralcev. Pred njim je Eli Manning, še pišejo pri Evening Standard.
Tekmovalci so se potegovali za prestižni pokal Vincea Lombardija, ki so ga letos izdelali pri Tiffany&co. Izdelan je iz približno 3,2 kilograma srebra, za izdelavo pa so potrebovali kar 4 mesece. Pokal prejme ekipa, vsak posamezni član ekipe pa prejme še spominski prstan. Letos so vanje vdelali kar 283 diamantov. Vsak član zmagovalne ekipe je z zmago obogatel za 112.000 dolarjev (90.000 evrov), kar je 5 tisočakov (4.000 evrov) več kot lani. Vsakemu članu ekipe poražencev bo na račun pricurljalo 56.000 dolarjev (45.000 evrov).
Po podatkih ameriške organizacije American Gaming Association, so Američani v stave vložili kar 4,76 milijarde dolarjev. Več kot za 4,6 milijarde stav je ilegalnih. Skupno naj bi Američani za letošnji Super Bowl zapravili kar 15,3 milijarde dolarjev (10,8 milijarde evrov), kar je več kot znaša celoten slovenski proračun.
Na milijone bolnih?
Raziskava, ki so jo opravili pri Workforce Institute at Kronos, je pokazala, da je dan po Super Bowlu tisti, ko je največ Američanov 'bolnih'. Kar 13,9 milijona jih na ponedeljek po Super Bowlu ostane doma. Razlog pa menda najpogosteje slabost, verjetno ni treba posebej poudarjati, da zaradi prevelike količine zaužitega alkohola. Ta dan imenujejo kar 'Super Sick Monday'. Kar 72 odstotka vprašanih, ki so sodelovali v neki drugi raziskavi, je po drugi strani odgovorila, da bodo dan po Super Bowlu koristili letni dopust.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV