Fortrade, kot regionalno vodilno podjetje na področju ponudbe trgovalnih platform, ponuja bralcem portala ’Moskisvet’ BREZPLAČNIH 50 eur začetnega kapitala za trgovanje s cenami zlata in ostalih plemenitih kovin na svetovni borzi.
Vzemite svojih 50 eur ter trgujte na borzi, kjer lahko ustvarite dobiček, ko cene rastejo ali padajo.
V letih od 2001 do 2012 je cena zlata zrasla za več kot 600% na ceno višjo od 1900 dolarjev po unči, kar je bil rezultat ofenzivno popustlljive monetarne politike največjih svetovnih centralnih bank. Centralne banke so z zniževanjem obrestnih mer in tiskanjem denarja bistveno povečale likvidnost na trgu, kar pa je imelo za posledico devalvacijo valut in rast povpraševanja po zlatu, kot varnemu zatočišču za ohranjanje vredonosti.
S postopnim okrevanjem svetovne ekonomije je povpraševanje po zlatu počasi začelo upadati in cena zlata je od leta 2012 do danes padla za približno 45%.
Ampak sredi letošnjega leta je cena zlata nehala padati in začela s postopno rastjo. Glavni razlog za to so bile špekulacije glede napovedi Federalnih Rezerv v ZDA, da bodo do konca letošnjega leta normalizirali svojo monetarno politiko in začeli s postopnim dvigom obrestnih mer.
Navkljub pomembni vlogi, ki jo igrajo ZDA ima na ceno zlata pomemben vpliv odnos med ponudbo in povpraševanjem. Indija in Kitajska sta največja kupca zlata na svetu.
V avgustu je Indija uvozila zlato v vrednosti 4.95 milijarde dolarjev, kar je vplivalo na to, da je povpraševanje po tej žlahtni kovini zrasla na 140%. Kitajska je na drugi strani uvozila v juliju 55,06 tone zlata samo iz Hong Konga. Primerjava celotnega uvoza v juniju je znašala 37,14 tone, kar kaže na to, da je bila mesečna rast uvoza zlata v tem obdobju 48 %. Po informacijah Svetovne zveze za zlato, se pričakuje, da bo povpraševanje po zlatu na Kitajsem poraslo na 1000 ton. Kakšne so potrebe Kitajske po zlatu, prikazuje tudi dejstvo, da ne glede na to, da so eni od največjih proizvajalcev zlata na svetu, so tudi eden od največjih uvoznikov te žlahtne kovine na svetu. Padec ekonomskega rasta Kitajske, je posledično vplival na zmanjšanje povpraševanja po zlatu na globalnem nivoju, so povedali v Fortrade-u.
Če upoštevamo vse faktorje, je večina faktorjev na strani nadaljnega padca cene te žlahtne kovine. Upoštevati je potrebno tudi dejstvo, da Federalne Rezerve ter ostale velike centralne banke še naprej vodijo zelo popustljivo monetarno politiko, posebno Narodna banka Kitajske in ECB, kar lahko pripelje do rahlega popravka cene.
Vseeno bo pa naslednji mesec imel pomembno vlogo pri ceni zlata. Zadnji letošnji sestanek Federalnih rezerv v ZDA in odločitev o nadaljni monetarni politiki, bi lahko imel velik vpliv na premik cene dolarja in zlata. Trenutno se cena zlata giblje nekje pri 1080 dolarjev za unčo.
Opozorilo o tveganju in izjava o omejitvi odgovornosti
Produkti Contracts for Difference (CFD-ji) so produkti s finančnim vzvodom in predstavljajo visoko stopnjo tveganja za vaš kapital, saj se lahko cene hitro obrnejo proti vam. Izgube lahko presežejo vaše vloge, zato ste lahko primorani opraviti dodatna vplačila. Ti produkti morda niso primerni za vse kliente, zato poskrbite za razumevanje tveganja in poiščite neodvisne nasvete.To gradivo ne predstavlja ponudbe oziroma navajanja k transakcijam v kakšnem koli finančnem instrumentu. Fortrade ne prevzema odgovornosti za kakršno koli uporabo, ki lahko izhaja iz teh izjav, niti za kakršne koli nastale posledice. Podan ni noben prikaz oziroma zagotovilo natančnosti ali celovitosti teh informacij. Posledično osebe, ki ukrepajo v skladu z njimi, delujejo izključno na lastno odgovornost.