Moskisvet.com
2863ee14a1_60736758

Kofein

NBA-legende na druženju v Ljubljani

Nina Valant
20. 08. 2011 07.35
1

Vlade Divac, Dalibor Bagarić, Radoslav Nesterović, Boštjan Nachbar in mnoge druge legende lige NBA so se družile v ovkiru projekta 'Košarka brez meja', ki mlade vzpodbuja, da za preživljanje prostega časa namesto moderne tehnike uporabljajo raje košarkarsko žogo.

Legende lige NBA so se v Ljubljani družile v okviru tabora 'Košarka brez meja', ki ga že deset let organizirata Mednarodna košarkarska zveza in Nacionalna košarkarska zveza. "To je projekt lige NBA in FIBE in v njem so zbrani najboljši mladi košarkarji v Evropi, ki jih mi treniramo, druga stvar pa so tudi dobrodelne akcije, ki jih organizira NBA," je povedal slovenski zvezdnik Boštjan Nachbar.

Dalibor Bagarić, ki je tri leta igral v ligi NBA, je o projektu 'Košarka brez meja' povedal: "Ta projekt je za mlade pomemben zato, da se ukvarjajo s športom in niso toliko za računalniki, saj je to generacija tehnike. Moje generacije so bile na ulici, zdaj so za računalniki. Malo jih moramo spraviti stran, da pridejo v dvorane igrat košarko."

Radoslav Nesterović pa je povedal, da je projekt pomemben, ker združuje mlade igralce, ne samo iz cele bivše Jugoslavije, ampak zdaj že iz cele Evrope: "To je fenomenalen primer, da se da skozi šport združiti, kar so drugi ločili."

V družbi Jureta Koširja so ljubitelji igre z žogo pozdravljali velikane svetovne košarke, nosilce medalj z olimpijskih iger, svetovnih in evropskih prvenstev, igralce, ki so v košarki pustili velik pečat. Jure je povedal, da se še dobro spominja trenutka ko je kot 12-letni deček prvič v živo videl zdaj že pokojnega Dražena Petrovića in tako danes prav dobro razume otroke, ki so prišli pozdravit košarkarske zvezdnike in po pogovoru z njimi bodo tudi najmlajši morda še bolj zagrizeno trenirali.

Razlike med evropsko in NBA-košarko so bile deset let nazaj še zelo velike, danes sicer še niso zabrisane, vendar jih je vedno manj. "V Evropi se veliko dela na prvinski košarki, v Ameriki na fizičnem delu. So razlike, vendar jih je vedno manj in zato je v ligi NBA vsako let več evropskih košarkarjev," je povedal Vlade Divac.

Dalibor Bagarić pa pravi: "Razlika je v hitrosti in v nekaterih pravilih, nekaj se tu sodi kot koraki, tam ne. Evropska košarka gre vse bolj proti ligi NBA, vendar potrebuje še malo časa."

Mladi ljubitelji košarke so najbolj oblegali velikega Vlada Divca, ki nam je povedal, da ima na vse klube, v katerih je igral, lepe spomine, najbolj všeč pa mu je bilo kar v Evropi, v Italiji, kjer je s klubom osvojil prvenstvo. Še lepši spomin kot na igranje v ligi NBA pa ima zagotovo na v prometni nesreči tragično preminulega Dražena Petroviča: "Meni je zelo žal, da ga danes ni med nami. Če se leta 1993 ne bi zgodila nesreča, bi bil tudi on del tega programa. Igralec, ki je definitivno najboljši od vseh nas. Žal mi je, ker ga mladi niso imeli in nimajo priložnosti spoznati. Naj pogledajo kakšne njegove tekme in bodo videli, kako je igral. Bil je fenomenalen!"

Divac je še povedal, da je bil najlepši trenutek njegove kariere igranje za reprezentanco, to je bila edina ekipa, za katero je igral samo in resnično zaradi ljubezni. Lepe trenutke tako v reprezentanci kot tudi v ligi NBA pa je doživel tudi slovenski zvezdnik Radoslav Nesterovič: "S košarkarskega vidika sem bil najbolj zadovoljen v San Antoniu, to je najbolj organiziran klub v NBA, v tistem času so igrali najboljšo košarko. Kar pa se tiče življenja zunaj košarkarskega igrišča, pa je najboljše mesto Toronto."

Morda pa bomo čez nekaj let poročali o teh mladih fantih, ki so danes z iskricami v očeh občudovali zvezde svetovne košarke.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2024, Moskisvet.com, Vse pravice pridržane Verzija: 648