"Če povem po pravici, imam malo treme, ker filma še nisem videl in ne vem, kakšen bo odziv gledalcev. Vse drugo me ne skrbi preveč in komaj čakam soboto, ko bom film videl," je povedal Chorhcyp, ki zdaj že odšteva dneve do premiere filma 'Chorchyp: The Way of the Samurai', ki so ga o njem posneli člani ekipe Singing Eye Production.
Veliko spontanih posnetkov
Denis pove, da so se mu v srce zapisali vsi dogodki s snemanj, saj so vsi delali to, kar ljubijo. "Veliko posnetkov je spontanih in se niti nisem zavedal, da me snemajo in ravno ti posnetki se mi, vsaj po videnem napovedniku, zdijo najboljši. V spominu pa mi je zelo ostal tudi dogodek, ko sem bos, na sveže zapadlem snegu, izvajal udarce s katano."
Ustvarjalci filma, so na vprašanje, zakaj so izbrali ravno Denisa, povedali, da se jim je, s svojim pristopom in neomajno voljo ter ljubeznijo do borilnih veščin, zdel primeren za obelodanjenje življenjskih principov, na katerih gradi svojo pot, pot samuraja. "Zagotavljamo vam, da boste Denisa začutili v popolnoma drugi luči," sporočajo gledalcem, ki bodo po njihovih besedah izvedeli veliko novega. Kaj natančno, pa zaenkrat še niso želeli izdati. Denis pravi, da so se mu z dokumentarcem izpolnile otroške sanje, saj si je kot deček, kot mnogi drugi, predstavljal, da bo nekoč filmska zvezda in bo posnel akcijski film, kjer bo lahko pokazal svoje veščine. "Zgodilo se je še več – moja življenjska zgodba, kjer pokažem, kaj mi v življenju zares pomeni in res sem vesel, da je ekipa Singing Eye Production izbrala mene," je povedal Gorenjec.
Kdo so?
Ekipo, ki je v zadnjem letu ustvarjala film, sestavljajo Aleksander Lavrini, redaktor in glasbeni opremljevalec, absolvent filozofske fakultete in specializant psihoanalitične psihoterapije na Univerzi Sigmunda Freuda na Dunaju. Skozi film je želel ostati čim bolj pozoren predvsem na izrečene besede in notranje čustveno dogajanje ter prepričan je, da je v filmu zelo dobro prikazan prav ta del še neznane Denisove notranje poti. Fotograf Klemen Razinger, ki se zaveda, da fotografija pove več kot 1000 besed. Zato so se odločili emocionalne trenutke v filmu podkrepiti s fotografijo. "Na neki način eksperimentalna različica, da v tako dinamičen film s tematiko, kakršno smo obravnavali, vpeljem zamrznjen moment," pove Klemen, ki se s fotografijo profesionalno ukvarja že nekaj let in je znanje studijske ter reportažne fotografije združil v filmu ter v obfilmskih dejavnostih. Pripovedno dinamiko Denisove osebne izpovedi je skozi čutne poudarke gledalcu približal Bojan Dovrtel: "Režijski pristop temelji na igrivi izpostavitvi posameznih dejavnikov, ki so Denisa popeljali po poti samouresničitve." Bojan je sicer član kreativnega tima Majestic 5, ki je v navezi s produkcijsko skupino Mangart uspela realizirati blizu 100 televizijskih oddaj za mlade, z Boštjanom Slatenškom (režija) pa zrealiziral celovečerni dokumentarni film o Tošeju Proeskem. Z ekipo, ki je ustvarila Chorchypov film in je hkrati njihov prvi skupni projekt, pa pravi, da si deli strast do umetniškega ustvarjanja na področju dokumentarnega filma.
'Pazite, kaj si želite'
Skrivnost iz filma, ki jo je režiser zaupal posebej za našo spletno stran: "Misli, ki jih pošiljamo v vesolje, imajo na potek dogajanja v našem življenju, ključno vlogo, Denis je živi dokaz ... pazite, kaj si želite." Na vprašanje, kako je bilo delati z Denisom, pa pove, da ljubitelj borilnih veščin svoje življenje živi v polnem zamahu in brez strahu stopa po novih, neznanih poteh: "Ena od teh je bila tudi ta, posneti film o strasti, življenjski filozofiji in ljubezni do športa ter glasbe. Sodelovanje je bilo kot v naprej napisana zgodba, stvari so se odvijale same od sebe, tako zelo spontano, da smo zadnje leto preživeli bolj družno kot delavno." Film so snemali od lanskega oktobra do konec letošnjega februarja in pravijo, da je šlo za preprosto kemijo, sosledje dogodkov, ki so jih vztrajno in z občutkom peljali preko življenjskih izpovedi, mučnih treningov, psiholoških ter fizičnih priprav: "Vse do dneva, ko je Denis z vsem svojim življenjskim kapitalom moral stopiti v areno, pred svoje več tisoč glavo občinstvo in dokazati, da je pot, po kateri stopa, prava." Chorchyp že nekaj časa stopa po svoji poti samuraja, in to ne pomeni, da želi biti bojevnik s katano, ki bo svoje nasprotnike sekal na pol, je povedal. "Niti ne pomeni, da želim obvladati veščine z mečem, ampak to, da se posvečam vrednotam, ki so samurajem pomenile življenje, to so čast, predanost, bojevitost, disciplina, spoštovanje in še bi lahko našteval," pove Denis, ki meni, da ravno teh vrednot danes ljudem primanjkuje, saj živimo prehitro in, ''ravno to želimo s filmom sporočiti ljudem. Vse se da, če si resnično želiš. Meje so tam, kjer si jih postaviš."
Prodor v tujino
Tako ustvarjalci kot Denis si želijo, da bi film lahko predstavili tudi v tujini. "Film je nastal z občutkom, tako bo tudi z njegovo objavo, pojavljanjem in morebitnim dokazovanjem, kjer bo to potrebno. V mislih imamo predvsem festivale, tako domače kot tuje. Naj omenimo, da smo že v čakalni vrsti na enem izmed najprestižnejših festivalov, kako bo, pa naj do nadaljnjega ostane naša mala skrivnost," so povedali Bojan, Klemen in Aleksander. Denis pa dodaja, da si vsak umetnik, ustvarjalec, režiser, športnik ali glasbenik želi, da bi uspel tudi izven meja Slovenije. "Naša država je premajhna, da bi umetniki na svojem talentu zaslužili toliko, da bi lahko živeli le od tega, kar delamo s srcem in česar talent razvijamo že od malih nog." Prepričan je, da je, ko se ti odprejo vrata tujine, lažje, ker je tržišče večje in ker se v Sloveniji še vedno ne spoštuje dovolj truda in dela.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV