Vse manj zanimivi serijski avtomobili, cestna gneča, ki onemogoča uživanje v vsakodnevni vožnji, omejitve in sodobni avti, ki so vse bolj namenjeni zadovoljevanju čudaških sanj bruseljskih birokratov in bogatenju proizvajalcev in ne vožnji, seveda terjajo svoj davek v percepciji cestnega dirkanja. Dirkališča pa tako ali tako v Sloveniji nimamo. Kljub temu Lema Racing ali bolje rečeno Mirko Marinšek še skuša poganjati krožno-hitrostno dirkanje pri nas. Z mladim slovenskim upom Markom Kastelicem, ki uspešno dirka v odprtem italijanskem prvenstvu GT4, pa tudi malce preko naših meja.
Na cestnih dirkah pa se zdi, da prihaja do menjave generacij. V gorsko hitrostnem prvenstvu se je Milan Bubnič po desetletju vladavine kljub trem letošnjim zmagam moral umakniti z vrha, kamor se je zavihtel Matevž Čuden s porschejem GT3 pred Anžetom Dovjakom z res "hudim" hyundaiem (TCR). V reli prvenstvu pa smo po lanskem pretresu, kar se tiče prvakov, letos v tem smislu videli reprizo izpred dveh let z Rokom Turkom na vrhu absolutne razvrstitve in Janom Medvedom med dvokolesno gnanimi dirkalniki.
A prvenstvo je bilo v resnici veliko bolj zapleteno. Še posebno v drugi diviziji se je zdelo, da se bo sezona razpletala med mladima Martinom Čendakom in Markom Škuljem, a je Jan Medved z dominacijo na zadnjih treh dirkah vse postavil na glavo. V absolutni konkurenci je zanimiva vrnitev prvaka izpred več kot dveh desetletij (skoraj preden sta se Čendak in Škulj rodila) Mitje Klemenčiča, ki se je zavihtel tik pod vrh. In ne smemo pozabiti na res hudo dirkanja Boštjana Avblja v italijanskem prvenstvu. Pa še to, letos smo imeli tudi dve posadki na reliju za svetovno prvenstvo WRC na Hrvaškem: Boris Požeg je končal kot 11 v RC3, Jan Medved pa se je prebil na stopničke razreda RC4.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV