Moški, ki so ga v medijih poimenovali Chen, je avgusta 2011 utrpel poškodbe v prometni nesreči in prepeljali so ga v bolnišnico, kjer so ga oskrbeli. Mesec kasneje so ga poslali domov, nato pa so ga oktobra istega leta ponovno sprejeli v oskrbo, ker naj bi mu otekle noge. Tri mesece so ga zdravili in zdravniki so odločili, da gre lahko domov. A moški je še naprej vztrajal, da ga noge tako močno bolijo, da jih ne more iztegniti.
Posumili so, da je prišlo do tromboze, ker je predolgo ležal, a ob pregledu so ugotovili, da je s 55-letnikom vse v redu.
A moški ni želel domov in je vztrajal, da je odgovornost zdravnikov, da poskrbijo zanj. Ker je tako dolgo ležal v postelji, je zamudil celo poroko svojega sina.
Vodstvo bolnišnice se je nato odločilo zadeve reševati preko sodišča. Chen se sprva ni želel udeležiti sojenja, ugovarjal je celo, da so v bolnišnici ponarejali njegove izvide, da bi prikazali, da je zdrav. Med drugim naj bi vztrajal, da ne zaupa pravnemu sistemu in da zato ne gre na sodišče. Na koncu je le moral pristati na sodni postopek in sodnik je odločil o njegovi usodi: Chen bi moral zapustiti bolnišnično sobo. A namesto da bi zapustil bolnišnico, se je Chen celo priklenil na posteljo. Prišle so okrepitve in Chena so prisilno odvedli iz sobe.
Kot poročajo kitajski mediji, je moški ves čas vpil na vse grlo, domov pa so ga odpeljali kar z invalidskim vozičkom in v črtasti bolnišnični pižami.
Moški je očitno v bivanju v bolnišnici videl način, kako najlažje preživeti, vprašanje pa je, koliko let bi še lahko jamral o namišljenih težavah, samo da bi imel kje spati in kaj jesti.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV