L.P./sta
23. maj 2018, 14:58
0
Velikost pisave:

Slovenski kolesar Grega Bole, član ekipe Bahrain-Merida, je zmagovalec druge etape dirke po Japonski. Gorenjec je slavil svojo 17. profesionalno zmago in prvo po juniju 2016. Z etapno zmago je povečal prednost v skupnem seštevku dirke in prevzel vodstvo v boju za modro majico najboljšega po točkah.

Drugo mesto v etapi s startom in ciljem v Inabeju, dolga je bila 127 km, je po sprintu osvojil Italijan Marco Canola, tretje pa Britanec Ian Bibby.

Skupno ima Bole pet sekund prednosti pred Canolo in devet pred Bibbyjem.

Drugi Slovenec, prv tako član Bahrain-Meride, David Per je v drugi etapi končal na 53. mestu, skupno je 48.